World Cup 2005
Lopulliset pisteet kahdentoista osakilpailun jälkeen / Final points after twelve events
Yhteis- (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12)
pisteet
Total Hat- Väste- Nar- Dö- Rauta- Kin- Koke- Hei- Eskils- Upp- Vil- Punka-
score sina rås va beln vaara nula mäki nola tuna lands- jandi laidun
18.– 16.– Bro
14.5. 28.5. 4.6. 19.6. 2.7. 9.7. 17.7. 23.7. 27.8. 28.8. 10.9. 8.10.
Naiset Yleinen / Women Open
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 210 x x 30 30 30 x 30 30 30 30 x 30
2. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 120 x x x x x 16 12 10 20 24 20 18
3. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 119 x x x x x 18 5 12 24 20 24 16
4. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 112 x x x x 20 30 18 20 x x x 24
5. Asta Savukoski Korson Kaiku 110 20 14 18 16 x 12 x 6 16 14 8 8
6. Marika Myllymaa Kumiset 72 16 x 10 4 x 10 1 x 12 8 12 5
7. Eija Salmijärvi Rukiveri 54 x 20 x x x x 2 x 14 12 x 6
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 150 x x x x 30 30 30 30 x x x 30
2. Rukiveri 1 122 x 30 x x x x 12 x 30 30 x 20
Miehet Yleinen / Men Open
1. Jari Isokorpi Ronttoset 148 24 16 30 30 16 0 0 16 x x 16 10
2. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 143 30 5 x x x 30 24 30 x x x 24
3. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 134 x x x x 24 24 12 10 24 14 24 12
4. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 128 x 30 x x 18 14 0 8 20 20 x 18
5. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 108 x x x x x 16 18 14 x x 30 30
6. Jouni Viljanen Kumiset 96 x 20 x x x x 8 x 30 30 x 8
7. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 77 x x x x 30 18 1 12 x x x 16
8. Juha Paavisto Kumiset 52 x 4 x x x x 4 x 16 24 x 4
9. Yrjö Rusanen Ronttoset 46 18 x 24 x x x 0 0 x x 4 x
10. Jorma Paavisto Kumiset 45 x 12 x x x x 0 x 18 10 x 5
11. Esa Kokkonen Ronttoset 44 8 3 16 x 12 5 x x x x x x
12. Hannu Myllymaa Kumiset 44 14 x 10 14 x x 0 x x x 6 x
13. Timo Hakola Ronttoset 32 x x x x 10 12 0 4 x x x 6
14. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 18 x x 1 x x 3 0 x 10 4 x x
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Kumiset 1 176 24 24 x x x x 20 x 30 30 18 30
2. Ronttoset 1 172 30 x 30 x 24 20 4 18 x x 30 20
3. Pielaveden Sampo 1 172 x x x x 30 30 18 24 20 20 24 24
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 204 x x x x x 30 30 24 30 30 30 30
2. Valma Hämäläinen SS Kaleva 192 30 30 x x 30 24 24 30 24 24 24 24
Miehet 45 / Men 45
1. Jari Isokorpi Ronttoset 198 30 30 30 30 20 24 12 20 x x 30 24
2. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 150 x x x x 30 30 30 30 x x x 30
3. Hannu Myllymaa Kumiset 140 24 x 24 24 x 14 14 x 18 18 18 14
4. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 128 x 16 x x 16 16 0 x 20 24 20 16
5. Yrjö Rusanen Ronttoset 104 18 x 20 x x x 0 14 16 20 16 x
6. Timo Hakola Ronttoset 96 x x x x 18 20 16 24 x x x 18
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 210 30 18 30 30 x 24 24 30 24 30 30 30
2. Soili Pesonen Eskilstuna SS 178 x 24 x x 30 30 18 x 30 20 20 24
3. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 132 24 20 x x x x x x 20 24 24 20
Miehet 55 / Men 55
1. Eenok Heinikoski SS Kaleva 190 30 18 x x 30 20 12 30 30 30 18 20
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 166 x x x x 24 24 8 24 24 24 30 16
3. Esa Kokkonen Ronttoset 154 24 24 20 30 20 18 18 x x x 14 x
4. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 118 x 20 x 24 x 30 14 20 x x 10 x
5. Ari Kankainen Eskilstuna SS 94 14 16 x 20 x x 0 10 18 16 x x
Naiset 65 / Women 65
1. Ella Mullo Korson Kaiku 184 30 x 30 30 x x 20 24 x x 20 30
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 210 x x 30 x 30 30 30 30 30 30 30 24
2. Martti Tukiainen Kumiset 172 30 30 x x 18 20 20 24 x x x 30
3. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 140 x 20 x x x 24 16 20 20 20 x 20
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 198 x x x x 30 30 18 30 30 30 x 30
2. Nikolai Mullo Korson Kaiku 160 30 x 30 30 x x 12 18 x x 24 16