World Cup 6
Kinnula 9.7.2005
Järjestäjät / Organizers:
Kinnulan Kimmot
Kinnulan kunta / Municipality of Kinnula
Naiset Yleinen / Women Open
1. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 38,67
2. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 34,54
3. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 34,09
4. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 33,16
5. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 31,12
6. Niina Viljamaa Ronttoset 28,69
7. Asta Savukoski Korson Kaiku 24,34
8. Marika Myllymaa Kumiset 22,46
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 105,32
Merja Heikkinen 37,34
Mona Koskelo 33,89
Tiia Koskelo 34,09
2. Sekajoukkue / Mixed team: Varttuneet tyttöset 78,32
Valma Hämäläinen 32,55
Marika Myllymaa 22,46
Asta Savukoski 23,31
Miehet Yleinen / Men Open
1. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 51,70
2. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 45,68
3. Jyrki Moilanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 45,66
4. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 44,10
5. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 43,95
6. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 43,85
7. Timo Hakola Ronttoset 41,06
8. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 40,00
9. Tommi Pasanen Viitasaari (ei seuraa / no club) 39,40
10. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 39,37
11. Esa Kokkonen Ronttoset 37,50
12. Jorma Klünder Gib Gummi 03 36,49
13. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 32,95
14. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 32,23
15. Olaf Fuhlendorf Gib Gummi 03 30,35
16. Jari Isokorpi Ronttoset 0,00
16. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0,00
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Sekajoukkue / Mixed team: Heinäveden Yleisurheilijat / Heinolan Isku 135,02
Veli-Lauri Konttinen 39,37
Pasi Kuusinen 51,70
Vesa Malm 43,95
2. Pielaveden Sampo 129,78
Seppo Asikainen 44,10
Timo Mykkänen 45,68
Eero Oravainen 40,00
3. Gib Gummi 03 99,79
Ralph Eberhardt 32,95
Olaf Fuhlendorf 30,35
Jorma Klünder 36,49
4. Ronttoset 78,56
Timo Hakola 41,06
Jari Isokorpi 0,00
Esa Kokkonen 37,50
Haastekilpailu yrityksille ja yhteisöille (1+2=3 henkilön sekajoukkueet) /
Challenge competition for companies and communities (1+2=3 persons mixed teams)
1. Heinäveden Yleisurheilijat 96,36
Veli-Lauri Konttinen 35,39
Marita Malm 29,41
Pirjo Saukkonen 31,56
2. Eikkalan sakki 74,07
Seppo Pesonen 30,31
Soili Pesonen 21,11
Pentti Rekonen 22,65
3. Kinnulan kunta 64,51
Pirkko Kauppinen 12,96
Harri Kinnunen 28,82
Kari-Pekka Urpilainen 22,73
4. Kauniskaari 58,15
Timo Hakola 37,20
Jari Isokorpi 0,00
Marika Myllymaa 20,95
Tytöt 8 / Girls 8
1. Eevi Hakonen Kinnula (ei seuraa / no club) 6,60
Pojat 8 / Boys 8
1. Aarni Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 13,90
2. Ilmari Toikkanen Helsinki / Kinnula (ei seuraa / no club) 12,35
3. Markus Tynkkynen Turku (ei seuraa / no club) 8,55
4. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 6,35
Tytöt 12 / Girls 12
1. Veera Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 17,55
2. Ronja Uusikylä Kinnula (ei seuraa / no club) 14,90
3. Emilia Tynkkynen Turku (ei seuraa / no club) 6,80
Pojat 12 / Boys 12
1. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 21,95
2. Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 18,70
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 31,49
2. Roosa Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 20,59
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 34,45
2. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 32,80
Pojat 20 / Boys 20
1. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 45,15
2. Tommi Pasanen Viitasaari (ei seuraa / no club) 37,80
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 33,78
2. Valma Hämäläinen SS Kaleva 31,80
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 45,55
2. Jari Isokorpi Ronttoset 41,50
3. Timo Hakola Ronttoset 41,45
4. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 39,45
5. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 37,30
6. Hannu Myllymaa Kumiset 37,20
Naiset 55 / Women 55
1. Soili Pesonen Eskilstuna SS 25,61
2. Asta Savukoski Korson Kaiku 24,49
Miehet 55 / Men 55
1. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 38,85
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 37,95
3. Eenok Heinikoski SS Kaleva 37,85
4. Esa Kokkonen Ronttoset 36,85
5. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 36,50
6. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 33,75
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 34,45
2. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 32,30
3. Martti Tukiainen Kumiset 30,93
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 23,98