World Cup 5
Rautavaara 2.7.2005
Järjestäjä / Organizer: Rautavaaran Isku
Naiset Yleinen / Women Open
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 33,54
2. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 32,35
3. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 32,28
4. Tuija Salonen Ronttoset 31,88
5. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 29,95
6. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 29,32
7. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 23,57
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 91,86
Merja Heikkinen 32,28
Mervi Koskelo 28,87
Mona Koskelo 30,71
2. Sekajoukkue / Mixed team: Tyttöset 91,80
Valma Hämäläinen 26,38
Eeva Isokorpi 33,54
Tuija Salonen 31,88
3. Rautavaaran Isku 2 73,58
Saila Kokkonen 20,69
Virpi Kokkonen 23,57
Tiia Koskelo 29,32
Miehet Yleinen / Men Open
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 45,32
2. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 42,60
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 40,68
4. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 39,43
5. Jari Isokorpi Ronttoset 38,68
6. Ari Kantoniemi ESY Sampo 37,92
7. Esa Kokkonen Ronttoset 35,91
8. Timo Hakola Ronttoset 35,64
9. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 28,76
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Pielaveden Sampo 1 122,82
Seppo Asikainen 45,32
Matti Jääskeläinen 34,90
Timo Mykkänen 42,60
2. Ronttoset 1 110,23
Timo Hakola 35,64
Jari Isokorpi 38,68
Esa Kokkonen 35,91
3. Sekajoukkue / Mixed team: Ruotsi 108,49
Eenok Heinikoski 34,90
Ari Kantoniemi 37,92
Seppo Pesonen 35,67
Tytöt 8 / Girls 8
1. Emma Väätäinen Tikkakoski (ei seuraa / no club) 3,84
2. Anni Kuosmanen Rautavaara (ei seuraa / no club) 3,74
Pojat 8 / Boys 8
1. Aleksi Kieloaho Rautavaaran Isku 14,32
2. Aarni Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 12,03
3. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 7,16
Tytöt 10 / Girls 10
1. Leila Kokkonen Rautavaaran Isku 10,41
Tytöt 12 / Girls 12
1. Hannele Pursiainen Rautavaara 18,17
2. Veera Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 16,16
Pojat 12 / Boys 12
1. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 20,38
2. Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 16,33
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 27,25
2. Roosa Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 19,18
3. Annika Kokkonen Rautavaaran Isku 0,00
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 31,37
2. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 30,98
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 35,85
Naiset 45 / Women 45
1. Valma Hämäläinen SS Kaleva 26,70
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 46,56
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 43,70
3. Jari Isokorpi Ronttoset 42,62
4. Timo Hakola Ronttoset 41,27
5. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 38,03
Naiset 55 / Women 55
1. Soili Pesonen Eskilstuna SS 21,98
2. Maija Korhonen Rautavaaran invalidit 19,44
Miehet 55 / Men 55
1. Eenok Heinikoski SS Kaleva 34,63
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 33,40
3. Esa Kokkonen Ronttoset 28,82
Naiset 65 / Women 65
1. Pirkko Lappalainen Rautavaara (ei seuraa / no club) 15,21
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 33,86
2. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 30,05
3. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 28,20
4. Martti Tukiainen Kumiset 28,12
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 24,76