World Cup 2005
Tilanne kolmen osakilpailun jälkeen / Situation after three event
Yhteis- (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12)
pisteet 14.5. 28.5. 4.6. 18.– 2.7. 9.7. 16.– 23.7. 27.8. 28.8. 10.9. 8.10.
Total 19.6. 17.7.
score
Naiset Yleinen / Women Open
1. Tuija Salonen Ronttoset 60 30 30 x
2. Asta Savukoski Korson Kaiku 52 20 14 18
3. Eeva Isokorpi Ronttoset 30 x x 30
4. Marika Myllymaa Kumiset 26 16 x 10
5. Valma Hämäläinen SS Kaleva 24 24 x x
5. Eeva Niva Rukiveri 24 x 24 x
5. Jaana Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 24 x x 24
8. Gerbel Mikk Pärnu (ei seuraa / no club) 20 x x 20
8. Eija Salmijärvi Rukiveri 20 x 20 x
10. Johanna Paaso Rukiveri 18 x 18 x
10. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 18 18 x x
12. Emilia Kantoniemi ESY Sampo 16 x 16 x
12. Terje Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 16 x x 16
14. Kirsti Perttula Kumiset 14 14 x x
14. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 14 x x 14
16. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 12 x x 12
17. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 8 x x 8
18. Agnes Jung Pärnu (ei seuraa / no club) 6 x x 6
19. Svetlana Mošnikova Narva (ei seuraa / no club) 5 x x 5
19. Natalja Virunen Narva (ei seuraa / no club) 5 x x 5
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rukiveri 1 30 x 30 x
1. Viljandi (ei seuraa / no club) 30 x x 30
3. Pärnu (ei seuraa / no club) 24 x x 24
Miehet Yleinen / Men Open
1. Jari Isokorpi Ronttoset 70 24 16 30
2. Yrjö Rusanen Ronttoset 42 18 x 24
3. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 35 30 5 x
4. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 30 x 30 x
5. Esa Kokkonen Ronttoset 27 8 3 16
6. Ari Kantoniemi ESY Sampo 24 x 24 x
7. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 20 x x 20
7. Pavel Stemanov Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 20 20 x x
7. Jouni Viljanen Kumiset 20 x 20 x
10. Reijo Keränen ESY Sampo 18 x 18 x
10. Toivo Pettinen Pärnu (ei seuraa / no club) 18 x x 18
12. Eenok Heinikoski SS Kaleva 16 16 x x
13. Jari Hämäläinen SS Kaleva 14 x 14 x
13. Hannu Myllymaa Kumiset 14 14 x x
13. Olavi Väänänen Ronttoset 14 x x 14
16. Tōnis Kalmu Pärnu (ei seuraa / no club) 12 x x 12
16. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 12 12 x x
16. Jorma Paavisto Kumiset 12 x 12 x
19. Kai Hämäläinen SS Kaleva 10 x 10 x
19. Martti Järvinen Kumiset 10 10 x x
19. Hannu Myllymaa Kumiset 10 x x 10
22. Jorma Klünder Gib Gummi 03 8 x x 8
22. Ari Parkkinen ESY Sampo 8 x 8 x
24. Erki Juurikas Pärnu (ei seuraa / no club) 6 x x 6
24. Jouko Kontu Borås SS 6 x 6 x
24. Jouni Perttula Kumiset 6 6 x x
27. Matti Perttula Kumiset 5 5 x x
27. Raivo Pärast Pärnu (ei seuraa / no club) 5 x x 5
29. Nikolai Kuzmik Narva (ei seuraa / no club) 4 x x 4
29. Juha Paavisto Kumiset 4 x 4 x
29. Martti Tukiainen Kumiset 4 4 x x
32. Anatol Andrejev Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 3 3 x x
32. Aivar Rääts Viljandi (ei seuraa / no club) 3 x x 3
34. Kari Hämäläinen SS Kaleva 2 x 2 x
34. Ari Kankainen Eskilstuna SS 2 2 x x
34. Aleksander Mošnikov Narva (ei seuraa / no club) 2 x x 2
37. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 1 x x 1
37. Jarmo Mourujärvi Rukiveri 1 x 1 x
37. Hannu Perttula Kumiset 1 1 x x
40. Vjatsheslav Dolmatškov Narva (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Roman Ernitz Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Olaf Fuhlendorf Gib Gummi 03 0 x x 0
40. Sergei Ivanov Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Heiki Jakson Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Ats Laurit Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Valeri Luukka Viljandi (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Maksim Metkovski Narva (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Nikolai Mullo Korson Kaiku 0 x x 0
40. Marek Nurmik Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Toivo Pōldur Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
40. Romet Saare Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ronttoset 1 60 30 x 30
2. Kumiset 1 48 24 24 x
3. ESY Sampo 1 30 x 30 x
4. Viljandi (ei seuraa / no club) 1 24 x x 24
5. SS Kaleva 1 20 x 20 x
5. Pärnu (ei seuraa / no club) 1 20 x x 20
7. SS Kaleva 2 18 x 18 x
7. Gib Gummi 03 1 18 x x 18
9. Rukiveri 1 16 x 16 x
9. Pärnu (ei seuraa / no club) 3 16 x x 16
11. Pärnu (ei seuraa / no club) 2 14 x x 14
Naiset 45 / Women 45
1. Valma Hämäläinen SS Kaleva 60 30 30 x
2. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 30 x x 30
Miehet 45 / Men 45
1. Jari Isokorpi Ronttoset 90 30 30 30
2. Hannu Myllymaa Kumiset 48 24 x 24
3. Yrjö Rusanen Ronttoset 38 18 x 20
4. Taisto Köngäs SS Katajaiset 24 x 24 x
5. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 20 x x
5. Valto Sahlman SS Kaleva 20 x 20 x
7. Reijo Keränen ESY Sampo 18 x 18 x
7. Esa Roksu Suomi (ei seuraa / no club) 18 x x 18
9. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 16 x 16 x
9. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 16 16 x x
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 78 30 18 30
2. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 44 24 20 x
3. Kirsti Hämynen Borås SS 30 x 30 x
4. Soili Pesonen Eskilstuna SS 24 x 24 x
4. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 24 x x 24
6. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 20 x x 20
6. Kirsti Perttula Kumiset 20 20 x x
8. Valentina Simakova Narva (ei seuraa / no club) 18 x x 18
Miehet 55 / Men 55
1. Esa Kokkonen Ronttoset 78 24 24 30
2. Eenok Heinikoski SS Kaleva 48 30 18 x
3. Raimo Hämäläinen SS Kaleva 30 x 30 x
4. Ari Kankainen Eskilstuna SS 30 14 16 x
5. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 24 x x 24
6. Matti Perttula Kumiset 20 20 x x
6. Toivo Pōldur Pärnu (ei seuraa / no club) 20 x x 20
6. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 20 x 20 x
9. Viljo Ostonen Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 18 18 x x
10. German Petrovich Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 16 16 x x
Naiset 65 / Women 65
1. Ella Mullo Korson Kaiku 60 30 x 30
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 60 30 30 x
2. Olavi Väänänen Ronttoset 30 x x 30
3. Pentti Tranberg ESY Sampo 24 x 24 x
4. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 20 x 20 x
Miehet 70 / Men 70
1. Nikolai Mullo Korson Kaiku 60 30 x 30
2. Eino Kovanen Kumiset 30 x 30 x