World Cup 2005
Epäviralliset mutta oikeat kaikkien osallistujien lopulliset pisteet kahdentoista osakilpailun jälkeen /
Unofficial but correct final points of all participants after twelve events
Yhteis- (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12)
pisteet
Total Hat- Väste- Nar- Dö- Rauta- Kin- Koke- Hei- Eskils- Upp- Vil- Punka-
score sina rås va beln vaara nula mäki nola tuna lands- jandi laidun
18.– 16.– Bro
14.5. 28.5. 4.6. 19.6. 2.7. 9.7. 17.7. 23.7. 27.8. 28.8. 10.9. 8.10.
Naiset Yleinen / Women Open
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 210 x x 30 30 30 x 30 30 30 30 x 30
2. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 120 x x x x x 16 12 10 20 24 20 18
3. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 119 x x x x x 18 5 12 24 20 24 16
4. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 112 x x x x 20 30 18 20 x x x 24
5. Asta Savukoski Korson Kaiku 110 20 14 18 16 x 12 x 6 16 14 8 8
6. Tuija Salonen Ronttoset 92 30 30 x x 18 x x x x x x 14
7. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 84 x x x x 16 x 24 24 x x x 20
8. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 74 x x x x 24 24 8 18 x x x x
9. Marika Myllymaa Kumiset 73 16 x 10 4 x 10 1 x 12 8 12 5
10. Jaana Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 70 x x 24 x x x 16 x x x 30 x
11. Valma Hämäläinen SS Kaleva 58 24 x x x x x x x x 16 18 x
12. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 56 x x x x 14 20 6 16 x x x x
13. Eija Salmijärvi Rukiveri 54 x 20 x x x x 2 x 14 12 x 6
14. Johanna Paaso Rukiveri 54 x 18 x x x x x x 18 18 x x
15. Eeva Niva Rukiveri 40 x 24 x x x x 4 x x x x 12
16. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 38 18 x x x x x x x x 10 10 x
17. Stefanie Reussner Gib Gummi 03 24 x x x 24 x x x x x x x x
18. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 23 x x x x 12 x 3 8 x x x x
19. Helena Lappeteläinen Leppävirran Urheilijat 20 x x x x x x 20 x x x x x
19. Gerbel Mikk Pärnu (ei seuraa / no club) 20 x x 20 x x x x x x x x x
19. Ute Möbius HSG Neudorf 20 x x x 20 x x x x x x x x
22. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 19 x x 14 x x x x x x x 5 x
23. Inga Müller HSG Neudorf 18 x x x 18 x x x x x x x x
24. Kirsti Perttula Kumiset 17 14 x x x x x x x x x 3 x
25. Emilia Kantoniemi ESY Sampo 16 x 16 x x x x x x x x x x
25. Terje Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 16 x x 16 x x x x x x x x x
25. Anneli Orasi Türi (ei seuraa / no club) 16 x x x x x x x x x x 16 x
28. Tuija Tuunainen Kumiset 14 x x x x x x 0 14 x x x x
29. Miriam Matschulla TWG Schlabbeschubser 14 x x x 14 x x x x x x x x
29. Minna  Mikkola Kumiset 14 x x x x x x 14 x x x x x
29. Kristiina Vahesalu Paide (ei seuraa / no club) 14 x x x x x x x x x x 14 x
29. Niina Viljamaa Ronttoset 14 x x x x x 14 x x x x x x
33. Maria Bürger Spitzsteingummi 05 12 x x x 12 x x x x x x x x
33. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 12 x x 12 x x x x x x x x x
35. Kathrin Gaitzsch HSG Neudorf 10 x x x 10 x x x x x x x x
36. Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 10 x x x x x x x x x x x 10
36. Taina Paavisto Kumiset 10 x x x x x x 10 x x x x x
36. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 8 x x 8 x x x x x x x x x
39. Manuela Rohde TWG Schlabbeschubser 8 x x x 8 x x x x x x x x
40. Agnes Jung Pärnu (ei seuraa / no club) 6 x x 6 x x x x x x x x x
40. Mariliis Mäemets Türi (ei seuraa / no club) 6 x x x x x x x x x x 6 x
40. Katharina Strache GuStiWeiWuFF 6 x x x 6 x x x x x x x x
43. Svetlana Mošnikova Narva (ei seuraa / no club) 5 x x 5 x x x x x x x x x
43. Anita Otto Gib Gummi 03 5 x x x 5 x x x x x x x x
43. Natalja Virunen Narva (ei seuraa / no club) 5 x x 5 x x x x x x x x x
46. Soili Pesonen Eskilstuna SS 4 x x x x x x x x x x 4 x
47. Irma Kuusinen Heinolan Isku 0 x x x x x x 0 x x x x x
47. Nadine Sohlbach TWG Schlabbeschubser 0 x x x x x x 0 x x x x x
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 150 x x x x 30 30 30 30 x x x 30
2. Rukiveri 1 122 x 30 x x x x 12 x 30 30 x 20
3. Rautavaaran Isku 2 66 x x x x 24 x 18 24 x x x x
4. Viljandi (ei seuraa / no club) 46 x x 30 x x x 16 x x x x x
5. HSG Neudorf 1 30 x x x 30 x x x x x x x x
6. Heinäveden Yleisurheilijat 1 24 x x x x x x 24 x x x x x
6. Pärnu (ei seuraa / no club) 24 x x 24 x x x x x x x x x
6. TWG Schlabbeschubser 1 24 x x x 24 x x x x x x x x
9. 7-Meilenstiefel 2 20 x x x 20 x x x x x x x x
9. Kumiset 1 20 x x x x x x 20 x x x x x
11. 7-Meilenstiefel 1 18 x x x 18 x x x x x x x x
12. Kumiset 2 14 x x x x x x 14 x x x x x
13. Ronttoset 1 10 x x x x x x 10 x x x x x
Miehet Yleinen / Men Open
1. Jari Isokorpi Ronttoset 148 24 16 30 30 16 0 0 16 x x 16 10
2. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 143 30 5 x x x 30 24 30 x x x 24
3. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 134 x x x x 24 24 12 10 24 14 24 12
4. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 128 x 30 x x 18 14 0 8 20 20 x 18
5. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 108 x x x x x 16 18 14 x x 30 30
6. Jouni Viljanen Kumiset 96 x 20 x x x x 8 x 30 30 x 8
7. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 77 x x x x 30 18 1 12 x x x 16
8. Juha Paavisto Kumiset 52 x 4 x x x x 4 x 16 24 x 4
9. Ari Kantoniemi ESY Sampo 51 x 24 x x 14 x 10 x x x x 3
10. Yrjö Rusanen Ronttoset 46 18 x 24 x x x 0 0 x x 4 x
11. Jyrki Moilanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 46 x x x x x 20 6 x x x x 20
12. Jorma Paavisto Kumiset 45 x 12 x x x x 0 x 18 10 x 5
13. Esa Kokkonen Ronttoset 44 8 3 16 x 12 5 x x x x x x
14. Hannu Myllymaa Kumiset 44 14 x 10 14 x x 0 x x x 6 x
15. Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 36 x x x x x x 16 20 x x x x
16. Olavi Väänänen Ronttoset 34 x x 14 x x x x x x x 20 x
17. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 32 x x 20 x x x x x x x 12 x
18. Timo Hakola Ronttoset 32 x x x x 10 12 0 4 x x x 6
19. Eenok Heinikoski SS Kaleva 31 16 x x x x x x x x 5 10 x
20. Heiko Richter Gib Gummi 03 31 x x x x x x 0 5 14 12 x x
21. Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 30 x x x x x x 30 x x x x x
22. Lasse Niemann TWG Schlabbeschubser 28 x x x x x x 0 x 12 16 x x
23. Jari Nuutinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 24 x x x x x x 0 24 x x x x
24. Christian Labs GuStiWeiWuFF 24 x x x 24 x x x x x x x x
25. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 20 x x x x 20 x 0 x x x x x
26. Jarmo Kieleväinen ESY Sampo 20 x x x x x x 20 x x x x x
26. Thoralf Meese Gib Leder 04 20 x x x 20 x x x x x x x x
26. Pavel Stemanov Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 20 20 x x x x x x x x x x x
29. Reijo Keränen ESY Sampo 18 x 18 x x x x 0 x x x x x
29. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 18 x x x x x x 0 18 x x x x
29. Janek Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 18 x x x x x x 0 x x x 18 x
32. Matthias Morgner HSG Neudorf 18 x x x 18 x x x x x x x x
32. Toivo Pettinen Pärnu (ei seuraa / no club) 18 x x 18 x x x x x x x x x
32. Valto Sahlman SS Kaleva 18 x x x x x x x x x 18 x x
35. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 18 x x 1 x x 3 0 x 10 4 x x
36. Jari Hämäläinen SS Kaleva 17 x 14 x x x x 3 x x x x x
37. Frank Eichhorn Gib Leder 04 16 x x x 16 x x 0 x x x x x
39. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 14 x x x x x 0 0 0 x x x 14
39. Harri Parviainen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 14 x x x x x x 14 x x x x x
40. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 14 x x x x x x x x x x 14 x
41. Jorma Klünder Gib Gummi 03 13 x x 8 x x 4 0 1 x x x x
42. Tõnis Kalmu Pärnu (ei seuraa / no club) 12 x x 12 x x x 0 x x x x x
42. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 12 12 x x x x x 0 x x x x x
44. Markus Weber Gib Gummi 03 12 x x x 12 x x x x x x x x
45. Ari Parkkinen ESY Sampo 11 x 8 x x x x x 3 x x x x
46. Markku Pajunen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 11 x x x x x x 5 6 x x x x
47. Kai Hämäläinen SS Kaleva 10 x 10 x x x x 0 x x x x x
47. Martti Järvinen Kumiset 10 10 x x x x x x x x x 0 x
47. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 10 x x x x x 10 0 x x x x x
50. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 10 x x x 10 x x x x x x x x
51. Enrico Windler Gib Leder 04 8 x x x 8 x x 0 x x x x x
51. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 8 x x x x 8 x 0 x x x x x
53. Raimo Hämäläinen SS Kaleva 8 x x x x x x x x x 8 x x
53. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 8 x x x x x x x x x x 8 x
53. Tommi Pasanen Viitasaari (ei seuraa / no club) 8 x x x x x 8 x x x x x x
56. Kari Hämäläinen SS Kaleva 8 x 2 x x x x x x x 6 x x
57. Jouni Perttula Kumiset 7 6 x x x x x x x x x 1 x
58. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 6 x x x x x 6 0 x x x x x
59. Christoph Geist Spitzsteingummi 05 6 x x x 6 x x x x x x x x
59. Erki Juurikas Pärnu (ei seuraa / no club) 6 x x 6 x x x x x x x x x
59. Jouko Kontu Borås SS 6 x 6 x x x x x x x x x x
62. Thomas Klimiuk Gib Leder 04 5 x x x 5 x x 0 x x x x x
62. Matti Perttula Kumiset 5 5 x x x x x x x x x 0 x
64. Raivo Pärast Pärnu (ei seuraa / no club) 5 x x 5 x x x x x x x x x
64. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 5 x x x x x x x x x x 5 x
66. Otto Kolar Gib Gummi 03 4 x x x 4 x x x x x x x x
66. Nikolai Kuzmik Narva (ei seuraa / no club) 4 x x 4 x x x x x x x x x
66. Martti Tukiainen Kumiset 4 4 x x x x x x x x x x x
69. Anatol Andrejev Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 3 3 x x x x x x x x x x x
69. Tõnu Kaasik Viljandi (ei seuraa / no club) 3 x x x x x x x x x x 3 x
69. Aivar Rääts Viljandi (ei seuraa / no club) 3 x x 3 x x x x x x x x x
72. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 2 x x x x x 2 x x x x x x
72. Ari Kankainen Eskilstuna SS 2 2 x x x x x x x x x x x
72. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 2 x x x x x x x x x x x 2
72. Aleksander Mošnikov Narva (ei seuraa / no club) 2 x x 2 x x x x x x x x x
72. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 2 x x x x x x x x x x 2 x
72. Veijo Prinkkala Kumiset 2 x x x x x x 2 x x x x x
72. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 2 x x x x x x x 2 x x x x
79. Olaf Fuhlendorf Gib Gummi 03 1 x x 0 x x 1 0 x x x x x
80. Hannu Perttula Kumiset 1 1 x x x x x x x x x 0 x
81. Jouko Kaislasalo Ronttoset 1 x x x x x x x x x x x 1
81. Jarmo Mourujärvi Rukiveri 1 x 1 x x x x x x x x x x
83. Christian Bohm TWG Schlabbeschubser 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Björn Burmeister 7-Meilenstiefel 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Vjatsheslav Dolmatškov Narva (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Roman Ernitz Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Marek Gordejev Viljandi (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x x x x x 0 x
83. Veli Heikkinen Rautavaaran Isku 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Jari Heiskanen Heinäveden Yleisurheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Ari Himanen Ristiinan Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Sergei Ivanov Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Heiki Jakson Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. René Järvinen Heinolan Isku 0 x x x x x x x 0 x x x x
83. Marek Kaasik Tallinna / Tallinn (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x x x x x 0 x
83. René Kube 1. GWV Rauen Latex 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Taisto Köngäs SS Katajaiset 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Juho Lampio Espoo (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x x x x x 0 x
83. Philipp Langer 7-Meilenstiefel 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Fabian Lau 7-Meilenstiefel 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Ats Laurit Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Aki Leppänen Kokemäki (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Erkki Leskelä Leppävirran Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Lars Lindekamm Gib Leder 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Valeri Luukka Viljandi (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Maksim Metkovski Narva (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Stefan Minden Gib Gummi 03 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Nikolai Mullo Korson Kaiku 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Juha Myllykangas Vieskan Virsu 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Jens Naake Gib Leder 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Thomas Neitzel 1. GWV Rauen Latex 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Marek Nurmik Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Jyrki Nurmisto Ei seuraa / No club 0 x x x x x x x 0 x x x x
83. Rolf Ora Heinolan Isku 0 x x x x x x x 0 x x x x
83. Reino Paavisto Kumiset 0 x x x x x x x x x x 0 x
83. Sebastian Pechtold 1. GWV Rauen Latex 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Holger Pelny 1. GWV Rauen Latex 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Pentti Peltonen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Andreas Perge Gib Leder 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Toivo Põldur Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x 0 x
83. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Tomi Rantanen Harjavallan Haka 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Janne Rauhala Pori (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Kerkko Rauhala Laihia (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Kimmo Rauhala Tampere (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Jukka Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Romet Saare Pärnu (ei seuraa / no club) 0 x x 0 x x x x x x x x x
83. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Reiko Wagner Gib Leder 04 0 x x x x x x 0 x x x x x
83. Markus Welz Gib Gummi 03 0 x x x x x x 0 x x x x x
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Kumiset 1 176 24 24 x x x x 20 x 30 30 18 30
2. Ronttoset 1 172 30 x 30 x 24 20 4 18 x x 30 20
3. Pielaveden Sampo 1 172 x x x x 30 30 18 24 20 20 24 24
4. SS Kaleva 1 84 x 20 x x x x 16 x 24 24 x x
5. ESY Sampo 1 60 x 30 x x x x 30 x x x x x
6. Gib Gummi 03 1 45 x x 18 3 x 24 0 x x x x x
7. Viljandi (ei seuraa / no club) 1 44 x x 24 x x x 0 x x x 20 x
8. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 44 x x x x x x 24 20 x x x x
9. Ristiinan Urheilijat 1 42 x x x x x x 12 30 x x x x
10. Gib Leder 04 2 30 x x x 30 x x 0 x x x x x
11. HSG Neudorf 1 24 x x x 24 x x x x x x x x
12. Gib Gummi 03 2 20 x x x 20 x x 0 x x x x x
13. Pärnu (ei seuraa / no club) 1 20 x x 20 x x x x x x x x x
14. Heinolan Isku 1 19 x x x x x x 3 16 x x x x
15. 7-Meilenstiefel 1 18 x x x 18 x x 0 x x x x x
16. SS Kaleva 2 18 x 18 x x x x x x x x x x
17. 1. GWV Rauen Latex 04 1 16 x x x 16 x x 0 x x x x x
18. Pärnu (ei seuraa / no club) 3 16 x x 16 x x x x x x x x x
18. Rukiveri 1 16 x 16 x x x x x x x x x x
20. Pyhäjärven Leijonat 1 14 x x x x x x 14 x x x x x
20. Pärnu (ei seuraa / no club) 2 14 x x 14 x x x x x x x x x
20. Rückwärts 68 1 14 x x x 14 x x x x x x x x
23. 7-Meilenstiefel 2 12 x x x 12 x x x x x x x x
24. 1. GWV Rauen Latex 04 2 10 x x x 10 x x x x x x x x
24. Pielaveden Sampo 2 10 x x x x x x 10 x x x x x
26. GuStiWeiWuFF 1 8 x x x 8 x x x x x x x x
26. Heinäveden Yleisurheilijat 1 8 x x x x x x 8 x x x x x
28. TWG Schlabbeschubser 2 6 x x x 6 x x x x x x x x
28. Vieskan Virsu 1 6 x x x x x x 6 x x x x x
30. Gib Leder 04 3 5 x x x 5 x x x x x x x x
30. Kumiset 2 5 x x x x x x 5 x x x x x
32. 1. GWV Rauen Latex 04 3 4 x x x 4 x x x x x x x x
33. Gib Leder 04 4 2 x x x 2 x x x x x x x x
33. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 2 x x x x x x 2 x x x x x
35. TWG Schlabbeschubser 1 1 x x x 1 x x 0 x x x x x
36. Leppävirran Urheilijat 1 1 x x x x x x 1 x x x x x
37. Gib Leder 04 1 0 x x x 0 x x 0 x x x x x
37. Spitzsteingummi 05 1 0 x x x 0 x x x x x x x x
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 204 x x x x x 30 30 24 30 30 30 30
2. Valma Hämäläinen SS Kaleva 192 30 30 x x 30 24 24 30 24 24 24 24
3. Anita Otto Gib Gummi 03 50 x x x 30 x x 20 x x x x x
4. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 46 x x 30 x x x 16 x x x x x
5. Anna-Liisa Prinkkala Kumiset 18 x x x x x x 18 x x x x x
Miehet 45 / Men 45
1. Jari Isokorpi Ronttoset 198 30 30 30 30 20 24 12 20 x x 30 24
2. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 150 x x x x 30 30 30 30 x x x 30
3. Hannu Myllymaa Kumiset 140 24 x 24 24 x 14 14 x 18 18 18 14
4. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 128 x 16 x x 16 16 0 x 20 24 20 16
5. Yrjö Rusanen Ronttoset 104 18 x 20 x x x 0 14 16 20 16 x
6. Timo Hakola Ronttoset 96 x x x x 18 20 16 24 x x x 18
7. Valto Sahlman SS Kaleva 82 x 20 x x x x 8 x 24 30 x x
8. Taisto Köngäs SS Katajaiset 57 x 24 x x x x 3 x 30 x x x
9. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 44 16 x x x x x 4 x x x 24 x
10. René Järvinen Heinolan Isku 37 x x x x x x 1 16 x x x 20
11. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 30 x x x x 24 x 6 x x x x x
12. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 28 x x x x x 18 10 x x x x x
13. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 24 x x x x x x 24 x x x x x
14. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 20 x x x x x 0 x x x x x
15. Josef Marczi Gib Leder 04 20 x x x 20 x x x x x x x x
15. Veijo Prinkkala Kumiset 20 x x x x x x 20 x x x x x
17. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 18 x x x x x x 0 18 x x x x
18. Reijo Keränen ESY Sampo 20 x 18 x x x x 2 x x x x x
18. Norbert Laabs Gib Gummi 03 18 x x x 18 x x x x x x x x
18. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 18 x x x x x x 18 x x x x x
18. Esa Roksu Suomi (ei seuraa / no club) 18 x x 18 x x x x x x x x x
22. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 5 x x x x x x 5 x x x x x
23. Ari Himanen Ristiinan Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
23. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
23. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 x x x x x x 0 x x x x x
23. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 x x x x x x 0 x x x x x
23. Reijo Siiriäinen Ristiinan Urheilijat 0 x x x x x x 0 x x x x x
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 210 30 18 30 30 x 24 24 30 24 30 30 30
2. Soili Pesonen Eskilstuna SS 178 x 24 x x 30 30 18 x 30 20 20 24
3. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 132 24 20 x x x x x x 20 24 24 20
4. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 62 x x 24 x x x 20 x x x 18 x
5. Kirsti Hämynen Borås SS 60 x 30 x x x x 30 x x x x x
6. Kirsti Perttula Kumiset 50 20 x x x x x 14 x x x 16 x
7. Irma Kuusinen Heinolan Isku 40 x x x x x x 16 24 x x x x
8. Maija Korhonen Rautavaaran invalidit 24 x x x x 24 x x x x x x x
9. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 20 x x 20 x x x x x x x x x
10. Pirjo Koskinen Ei seuraa / No club 18 x x x x x x x x 18 x x x
10. Valentina Simakova Narva (ei seuraa / no club) 18 x x 18 x x x x x x x x x
12. Milvi Pajumets Paide (ei seuraa / no club) 14 x x x x x x x x x x 14 x
Miehet 55 / Men 55
1. Eenok Heinikoski SS Kaleva 190 30 18 x x 30 20 12 30 30 30 18 20
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 166 x x x x 24 24 8 24 24 24 30 16
3. Esa Kokkonen Ronttoset 154 24 24 20 30 20 18 18 x x x 14 x
4. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 118 x 20 x 24 x 30 14 20 x x 10 x
5. Ari Kankainen Eskilstuna SS 94 14 16 x 20 x x 0 10 18 16 x x
6. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 84 x x 30 x x x 30 x x x 24 x
7. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 82 x x x x x 14 20 18 x x x 30
8. Raimo Hämäläinen SS Kaleva 76 x 30 x x x x 6 x 20 20 x x
9. Einari Moilanen Kumiset 48 x x x x x x 24 x x x x 24
10. Toivo Põldur Pärnu (ei seuraa / no club) 40 x x 24 x x x x x x x 16 x
11. Matti Perttula Kumiset 34 20 x x x x x 2 x x x 12 x
12. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 26 x x x x x 16 10 x x x x x
13. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 25 x x x x x x 5 x x x 20 x
14. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 18 x x x x x x 0 x x x x 18
15. Raimo Lamminparras Ei seuraa / No club 18 x x x x x x x x x 18 x x
15. Viljo Ostonen Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 18 18 x x x x x x x x x x x
17. Jorma Hämäläinen Ronttoset 16 x x x x x x 16 x x x x x
17. Eino Liukkonen Lahti (ei seuraa / no club) 16 x x x x x x x 16 x x x x
17. German Petrovich Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 16 16 x x x x x x x x x x x
20. Pauli Kosola Heinolan Isku 15 x x x x x x 1 14 x x x x
21. Kauko Kärkkäinen Lahti (ei seuraa / no club) 12 x x x x x x x 12 x x x x
22. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 4 x x x x x x 4 x x x x x
23. Reijo Siiriäinen Ristiinan Urheilijat 3 x x x x x x 3 x x x x x
24. Valeri Koivanen Venäjä / Russia (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
24. Valeri Luukka Viljandi (ei seuraa / no club) 0 x x x x x x 0 x x x x x
Naiset 65 / Women 65
1. Ella Mullo Korson Kaiku 184 30 x 30 30 x x 20 24 x x 20 30
2. Inkeri Fält Ronttoset 60 x x x x x x 30 30 x x x x
3. Eeva Asu Eskilstuna SS 54 x x x x x x x x 24 30 x x
3. Irene Merjamaa Ronttoset 54 x x x x x x 24 x x x 30 x
5. Sanni Hakola Eskilstuna SS 30 x x x x x x x x 30 x x x
5. Pirkko Lappalainen Rautavaara (ei seuraa / no club) 30 x x x x 30 x x x x x x x
7. Herta Preema Türi (ei seuraa / no club) 24 x x x x x x x x x x 24 x
8. Aune Korolainen Kumiset 18 x x x x x x 18 x x x x x
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 210 x x 30 x 30 30 30 30 30 30 30 24
2. Martti Tukiainen Kumiset 172 30 30 x x 18 20 20 24 x x x 30
3. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 140 x 20 x x x 24 16 20 20 20 x 20
4. Pentti Tranberg ESY Sampo 96 x 24 x x x x 24 x 24 24 x x
5. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 38 x x x x 24 x 14 x x x x x
6. Jüri Reier Türi (ei seuraa / no club) 24 x x x x x x x x x x 24 x
7. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 20 x x x x 20 x x x x x x x
7. Ülo Pajumets Paide (ei seuraa / no club) 20 x x x x x x x x x x 20 x
9. Olavi Erola Lahti (ei seuraa / no club) 18 x x x x x x x 18 x x x x
9. Heikki Virolainen Ronttoset 18 x x x x x x 18 x x x x x
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 198 x x x x 30 30 18 30 30 30 x 30
2. Nikolai Mullo Korson Kaiku 160 30 x 30 30 x x 12 18 x x 24 16
3. Eino Kovanen Kumiset 80 x 30 x x x x 10 20 x x x 20
4. Reino Paavisto Kumiset 74 x x x x x x 20 x x x 30 24
5. Kalle Taskinen Kumiset 56 x x x x x x 14 24 x x x 18
6. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 30 x x x x x x 30 x x x x x
7. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 24 x x x x x x 24 x x x x x
8. Ossi Perintö Kymen Urheiluveteraanit 16 x x x x x x 16 x x x x x