World Cup 10
Upplands-Bro 28.8.2005
Järjestäjä(t) / Organizer(s):
SS Kaleva
Ruotsin Saappaanheittoliitto / Swedish Boot-Throwing Association
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Naiset Yleinen / Women Open
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 40,00 0,00 37,89 0,00 0,00 39,15 40,00
2. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 38,24 33,55 32,75 35,50 35,70 35,40 38,24
3. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 35,56 31,20 32,94 35,56 31,26 31,71 35,46
4. Johanna Paaso Rukiveri 30,88 27,18 27,85 28,34 30,88 0,00 30,58
5. Valma Hämäläinen SS Kaleva 30,20 0,00 30,09 28,97 0,00 30,20 0,00
6. Asta Savukoski Korson Kaiku 25,91 23,78 25,13 24,18 23,78 25,91 24,50
7. Eija Salmijärvi Rukiveri 24,50 0,00 0,00 22,70 0,00 23,05 24,50
8. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 24,26 24,26 24,01 24,05 23,52 0,00 23,45
9. Marika Myllymaa Kumiset 23,18 23,18 22,06 0,00 22,89 0,00 22,70
(1) (2) (3)
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Sekajoukkue / Mixed team: Suomi 108,95
Marita Malm 35,56 31,20 32,94 35,56
Pirjo Saukkonen 35,50 33,55 32,75 35,50
Eeva Isokorpi 37,89 0,00 37,89 0,00
2. Rukiveri 1 80,17
Eeva Niva 29,13 26,50 29,13 27,80
Eija Salmijärvi 22,70 0,00 0,00 22,70
Johanna Paaso 28,34 27,18 27,85 28,34
3. Sekajoukkue / Mixed team: Ruotsi 71,39
Sirkka Väyrynen 24,26 24,26 24,01 24,05
Soili Pesonen 17,04 17,04 0,00 0,00
Valma Hämäläinen 30,09 0,00 30,09 28,97
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Miehet Yleinen / Men Open
1. Jouni Viljanen Kumiset 53,69 47,33 53,69 0,00 50,54 0,00 51,27
2. Juha Paavisto Kumiset 49,80 47,48 45,97 0,00 0,00 44,18 49,80
3. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 47,59 37,38 41,01 46,46 0,00 47,59 43,79
4. Valto Sahlman SS Kaleva 45,10 44,25 0,00 0,00 45,10 0,00 45,06
5. Lasse Niemann TWG Schlabbeschubser 44,15 0,00 40,61 41,02 40,05 44,15 38,12
6. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 43,93 0,00 43,93 0,00 0,00 41,60 43,32
7. Heiko Richter Gib Gummi 03 43,85 30,44 0,00 43,85 36,80 0,00 41,37
8. Jorma Paavisto Kumiset 42,83 34,17 0,00 32,04 0,00 0,00 42,83
9. Raimo Hämäläinen SS Kaleva 39,45 38,02 37,09 38,30 39,03 39,45 38,18
10. Kari Hämäläinen SS Kaleva 37,70 37,70 0,00 35,89 0,00 0,00 0,00
11. Eenok Heinikoski SS Kaleva 36,31 31,84 34,05 32,28 0,00 0,00 36,31
12. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 34,90 34,31 30,62 0,00 34,90 30,68 31,62
(1) (2) (3)
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Kumiset 1 135,34
Jorma Paavisto 34,17 34,17 0,00 32,04
Jouni Viljanen 53,69 47,33 53,69 0,00
Juha Paavisto 47,48 47,48 45,97 0,00
1. Sekajoukkue / Mixed team: Bootmen 129,14
Olli Rosenqvist 46,46 37,38 41,01 46,46
Hannu Myllymaa 38,76 34,43 36,12 38,76
Olavi Väänänen 43,92 43,92 41,98 0,00
3. Sekajoukkue / Mixed team: Gib Gummi 03 119,18
Lasse Niemann 41,02 0,00 40,61 41,02
Ralph Eberhardt 34,31 34,31 30,62 0,00
Heiko Richter 43,85 30,44 0,00 43,85
4. SS Kaleva 1 116,60
Valto Sahlman 44,25 44,25 0,00 0,00
Eenok Heinikoski 34,05 31,84 34,05 32,28
Raimo Hämäläinen 38,30 38,02 37,09 38,30
5. Sekajoukkue / Mixed team: Mitalimiehet 114,68
Yrjö Rusanen 35,62 0,00 35,62 0,00
Seppo Pesonen 40,98 0,00 39,80 40,98
Pentti Tranberg 38,08 35,60 38,08 0,00
6. Pielaveden Sampo 1 107,82
Timo Mykkänen 43,93 0,00 43,93 0,00
Matti Jääskeläinen 39,64 39,64 0,00 38,23
Raimo Kärkkäinen 24,25 24,25 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Tytöt 10 / Girls 10
1. Sofia Salmijärvi Rukiveri 16,84 16,84 0,00 0,00
2. Sofia Hämäläinen SS Kaleva 2,08 2,08 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Pojat 10 / Boys 10
1. Casper Järn SS Kaleva 17,50 11,97 15,36 17,50
2. Samuel Hämäläinen SS Kaleva 4,69 3,00 0,00 4,69
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Pojat 12 / Boys 12
1. Joakim Salmijärvi Rukiveri 19,17 19,17 16,40 17,10 0,00 16,39 18,98
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 41,69 0,00 41,69 0,00 39,89 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Pojat 20 / Boys 20
1. Kai Salmijärvi Rukiveri 41,40 0,00 29,69 36,39 33,27 39,05 41,40
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 33,82 0,00 30,50 32,40 33,82 31,88 33,65
2. Valma Hämäläinen SS Kaleva 30,66 30,48 29,75 30,66 29,61 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Miehet 45 / Men 45
1. Valto Sahlman SS Kaleva 45,68 44,20 43,35 43,33 45,68 42,74 43,55
2. Seppo Pesonen Eskilstuna SS 42,07 35,63 42,07 41,67 40,26 0,00 40,37
3. Yrjö Rusanen Ronttoset 39,64 27,42 39,64 0,00 0,00 35,47 0,00
4. Hannu Myllymaa Kumiset 35,85 33,00 0,00 35,85 35,13 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 26,71 24,08 26,00 26,04 26,71 0,00 26,71
2. Sirkka Väyrynen SS Kaleva 22,70 22,40 0,00 22,03 21,51 22,70 22,62
3. Soili Pesonen Eskilstuna SS 22,03 19,63 0,00 20,84 21,42 22,03 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Miehet 55 / Men 55
1. Eenok Heinikoski SS Kaleva 43,16 37,61 43,16 0,00 0,00 41,28 39,98
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 41,68 37,19 38,59 0,00 41,68 0,00 0,00
3. Raimo Hämäläinen SS Kaleva 41,25 36,24 0,00 41,25 39,20 39,52 37,81
4. Raimo Lamminparras Ei seuraa / No club 36,69 0,00 0,00 35,34 36,61 0,00 36,69
5. Ari Kankainen Eskilstuna SS 24,35 21,76 0,00 0,00 22,73 24,35 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Naiset 65 / Women 65
1. Eeva Asu Eskilstuna SS 11,89 11,82 11,22 11,89 0,00 0,00 0,00
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 43,35 42,02 43,10 0,00 42,85 0,00 43,35
2. Pentti Tranberg ESY Sampo 39,15 0,00 0,00 35,14 0,00 37,30 39,15
3. Kalle Lehtonen Korsun Kaiku 32,80 31,23 32,80 0,00 0,00 30,40 31,26
(1) (2) (3) (4) (5 (6)
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 25,65 23,79 25,65 0,00 0,00 0,00 0,00