Suomenmestaruuskilpailut / Finnish Championships & World Cup 7
Toinen kilpailupäivä / Second competition day
Leppävirta 13.8.2006
Järjestäjä / Organizer:
Leppävirran Urheilijat
Pojat 10 / Boys 10
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Mikko Ylönen Keiteleen Kunto 22,46
2. Hannu Havukainen Leppävirran Urheilijat 17,56
Tytöt 10 / Girls 10
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Marianne Luostarinen Leppävirran Urheilijat 21,34
2. Leila Kokkonen Rautavaaran Isku 18,26
3. Henna Havukainen Leppävirran Urheilijat 12,37
4. Jonna Koikkalainen Leppävirran Urheilijat 12,1
5. Emmi Holopainen VaerTa 11,02
6. Helen Heli Leppävirran Urheilijat 8,78
Harraste naiset Manninnostolotat
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Lea Koivisto Varkaus 17,03
2. Marja-Liisa Jäppinen Rautajärvi 13,92
3. Heljä Kärki Anjalankoski 13,19
4. Eila Suhonen Jäppilä 10,35
Pojat 8 / Boys 8
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Jesse Simoinen Leppävirran Urheilijat 22,05
2. Aarni Rosenqvist Kokkola 19,76
8. Arttu Holopainen Varkaus Tarmo 14,4
3. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 11,8
4. Lari-Pekka Julkunen Leppävirran Urheilijat 10,66
5. Toni Mykkänen Leppävirran Urheilijat 10,19
6. Tatu Mykkänen Leppävirran Urheilijat 4,88
7. Atte Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 4,49
Tytöt 8 / Girls 8
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Riina Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 12
2. Iita Herranen Leppävirran Urheilijat 8,95
3. Henna Simoinen Leppävirran Urheilijat 7,98
4. Noora Kasanen Leppävirran Urheilijat 7,58
5. Senja Voutilainen Heinäveden Yleisurheilijat 5,89
6. Hilma Havukainen Leppävirran Urheilijat 5,77
7. Sofia Heli Leppävirran Urheilijat 3,45
Pojat 12 / Boys 12
Sija Heittäjän nimi Seura Paras
Place Thrower name Club Best
1. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 27,45
2. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 26,61
3. Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 25,76
4. Janne Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20,6
Tytöt 12 / Girls 12
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Armi Myllykangas Vieskan Virsu 25,3
2. Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 20,83
3. Veera Rosenqvist Kokkola 18,18
4. Iina Karttunen Leppävirran Urheilijat 11,72
5. Jaanika Heli Leppävirran Urheilijat 11,49
&. Petra PaasiKivi Leppävirran Urheilijat 8,49
Pojat 14 / Boys 14
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Eemi Saukkonen Leppävirran Urheilijat 43,39
2. Matti Puttonen JorU 33,88
3. Sami Sorvoja Vieskan Virsu 30,3
4. Lasse Rytkönen Varkaus 27,82
5. Mikko Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 27,52
6. Niko Ylönen Keiteleen Kunto 26,72
7. Joona Kosunen Leppävirran Urheilijat 15,39
Tytöt 14 / Girls 14
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Roosa Rosenqvist Kokkola 24,46
2. Noora Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 24,4
3. Tanja Mykkänen Leppävirran Urheilijat 19,51
Naiset Yleinen / Women Open
Sija Heittäjän nimi   Seura Paras
Place Thrower name   Club Best
1. Tuija Salonen Saapasseura Ronttoset ry 40,16
2. Eeva Isokorpi Saapasseura Ronttoset ry 36,63
3. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 36,23
4. Helena Söderström Leppävirran Urheilijat 35,94
5. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 35,52
6. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 35,09
7. Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 33,99
8. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 33,54
9. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 33,14
10. Marita Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 33,05
11. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 32,83
12. Sari Kieloaho Rautavaaran Isku 31,73
13. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 28,18
14. Sanna Husso Heinäveden Yleisurheilijat 24,04
Miehet Yleinen / Men Open
Sija Heittäjän nimi Seura Paras
Place Thrower name Club Best
1. Pasi Kuusinen HeiIs 52,36
2. Vesa Malm HeiYU 49,93
3. Jouni Viljanen KoKumiset 49,73
4. Jari Nuutinen KUHU 49,72
5. Riku Pulliainen JoU 48,11
6. Risto Pekkanen RiU 47,42
7. Tapio Hämäläinen RiU 47,16
8. Tapani Hämäläinen RiU 47,16
9. Olli Rosenqvist PyhLe 45,65
10. Marko Nironen RiU 45,22
11. Harri Parviainen KUHU 44,87
12. Veli Pulliainen RiU 44,84
13. Seppo Asikainen PieSa 44,28
14. Juha Turunen KUHU 44,01
15. Juhana Lyytikäinen PieSa 43,81
16. Eero Oravainen PieSa 42,5
17. Jorma Paavisto KoKumiset 42,31
18. Matti Saaranen PyhLe 42,2
19. Jyrki Moilanen KoKumiset 41,82
20. Juha paavisto KoKumiset 40,84
21. Erkki Leskelä LepU 39,12