Suomi Cup 2006 / Finnish Cup 2006
Tilanne neljän osakilpailun jälkeen / Situation after four events (1) (2) (3) (4) (5) (6)
Yhteis-pisteet Ris-tiina Niva-la Rauta-vaara Kemi-järvi Heino-la Koke-mäki
Total score 10.6. 8.7. 16.7. 23.7. 27.8. 23.9.
Naiset Yleinen / Women Open
1 Eeva Isokorpi Ronttoset 120 30 30 30 30
2 Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 104 20 30 24 30
3 Eeva Niva ESY Sampo 98 10 16 6 24 18 24
4 Tuija Salonen Ronttoset 80 18 18 24 20
5 Sari Kieloaho Rautavaaran Isku 68 24 24 20
6 Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 34 20 14
7 Mona Koskelo Rautavaaran Isku 32 16 16
8 Asta Savukoski Korska 30 14 16
9 Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 24 12 12
10 Taina Tervo Borås SS 20 20
11 Inkeri Fält Ronttoset 20 20
12 Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 18 18
13 Terhi Javanainen Kumiset 18 18
14 Marita Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 14 14
15 Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 10 10
16 Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 8 8
Miehet Yleinen / Men Open
1 Pasi Kuusinen Heinolan Isku 120 30 30 30 30
2 Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 105 5 18 24 24 16 18
3 Eero Oravainen Pielaveden Sampo 72 8 12 14 20 10 8
4 Jari Isokorpi Ronttoset 58 16 18 24
5 Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Urheilijat 50 4 14 12 20
6 Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 46 12 20 14
7 Juha Myllykangas Vieskan Virsu 42 6 30 6
8 Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 38 14 24
9 Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 33 20 10 3
10 Harri Parviainen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 32 18 14
11 Jouni Viljanen Kumiset 30 30
12 Eero Myllykangas Vieskan Virsu 24 8 16
13 Jari Myllykangas Vieskan Virsu 24 8 16
14 Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 24 24
15 Jorma Paavisto Kumiset 24 24
16 Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 22 10 12
17 Jyrki Moilanen Kumiset 20 20
18 Tapio Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 20 20
19 Joakim Ståhl Borås SS 18 18
20 Jani Juurikkala Heinolan Isku 18 18
21 Markku Haikara Nivala 16 2 14
22 Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 16 16
23 Santtu Koivula Kumiset 16 16
24 Jouko Kontu Borås SS 12 12
25 Markku Pajunen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 12 12
26 Timo Mykkänen Leppävirran Urheilijat 10 10
27 Pentti Peltonen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 10 2 8
28 Hannu Myllymaa Kumiset 10 10
29 Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 6 6
30 Toni Korhonen Rautavaaran Isku 6 6
31 Jouni Perttula Kumiset 6 6
32 Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 5 5
33 Jukka Saaranen Pyhäjärven Leijonat 5 5
34 Rene Järvinen Heinolan Isku 5 5
35 Harri Kieloaho Rautavaaran Isku 4 4
36 Jyrki Nurmisto Heinolan Isku 4 4
37 Esko Myllykangas Vieskan Virsu 3 3
38 Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 3 3
Sekajoukkue / Mixed Team
1 Ronttoset 120 30 30 30 30
2 Rautavaaran Isku 68 24 24 20
3 Vieskan Virsu 50 30 20
4 Pielaveden Sampo 1 48 24 24
5 Kumiset 30 30
6 Rautavaaran Isku 2 24 24
7 Heinolan Isku 24 24
8 Keiteleen Kunto 20 20
9 Leppävirran Urheilijat 20 20
10 Nivala 20 20
11 Kumiset 2 20 20
12 Heinäveden Yleisurheilijat 18 18
13 Pielaveden Sampo 2 18 18
14 Esy Sampo 18 18
15 Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 16 16
16 Luusua 16 16
Tytöt 16 / Girls 16
1 Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 150 30 30 30 30 30
2 Michaele Niva Esy Sampo 48 24 24
3 Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 30 30
4 Jenni Jyrinki Nivala 24 24
4 Sonja Mykkänen Leppävirran Urheilijat 24 24
6 Tanja Mykkänen Leppävirran Urheilijat 20 20
Pojat 16 / Boys 16
1 Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 148 24 30 20 24 30 20
2 Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 104 20 24 18 24 18
3 Toni Korhonen Rautavaaran Isku 54 30 24
4 Jarno Kelojärvi Rautavaaran Raiku 30 30
4 Joakim Ståhl Borås SS 30 30
4 Aki Haapio Harjavallan Haka 30 30
6 Jyri Haapio Harjavallan Haka 24 24
7 Robert Ståhl Borås SS 20 20
7 Ville Uusitalo Nivala 20 20
Tytöt 20 / Girls 20
1 Jenni Myllykangas Vieskan Virsu 60 30 30
2 Mona Koskelo Rautavaaran Isku 30 30
2 Johanna Rantanen Harjavallan Haka 30 30
Pojat 20 / Boys 20
1 Jari Myllykangas Vieskan Virsu 60 30 30
Naiset 45 / Women 45
1 Eeva Niva ESY Sampo 168 24 30 24 30 30 30
2 Marita Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 30 30
3 Maria Oravainen Pielaveden Sampo 24 24
Miehet 45 / Men 45
1 Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 174 30 30 24 30 30 30
2 Eero Oravainen Pielaveden Sampo 118 18 18 18 24 20 20
3 Jari Isokorpi Ronttoset 74 20 30 24
4 Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 36 16 20
4 Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 36 16 20
6 Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 24 24
6 Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 24 24
6 Hannu Myllymaa Kumiset 24 24
9 Rene Järvinen Heinolan Isku 18 18
10 Jyrki Nurmisto Heinolan Isku 16 16
11 Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 14 14
11 Matti Moilanen Vieskan Virsu 14 14
Naiset 55 / Women 55
1 Asta Savukoski Korson Kaiku 150 30 30 30 30 30
2 Eila Sollo Ronttoset 64 24 20 20
3 Sirkka Alaluusua Luusua 30 30
4 Martta Koskelo Rautavaaran Isku 24 24
4 Irma Kuusinen Heinolan Isku 24 24
4 Tuula Nieminen Kumiset 24 24
Miehet 55 / Men 55
1 Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 134 24 24 24 20 24 18
2 Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 110 20 18 20 24 14 14
3 Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Urheilijat 106 30 30 16 30
4 Eero Myllykangas Vieskan Virsu 74 16 18 30 10
5 Keijo Sollo Ronttoset 68 20 14 18 16
6 Einari Moilanen Kumiset 54 30 24
7 Pauli Kosola Heinolan Isku 38 18 20
8 Esa Kokkonen Saapasseura Ronttoset 30 30
9 Vesa Monola Ristiinan Urheilijat 28 16 12
10 Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 20 20
11 Jukka Levomäki Ronttoset 12 12
12 Matti Perttula Kumiset 10 10
Naiset 65 / Women 65
1 Inkeri Fält Ronttoset 60 30 30
2 Ella Mullo Korson Kaiku 54 30 24
Miehet 65 / Men 65
1 Olavi Väänänen Ronttoset 150 30 30 30 30 30
2 Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 92 20 24 24 24
3 Nikolai Mullo Korson Kaiku 34 20 14
4 Matti Huttunen  Kuopio 30 30
5 Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 24 24
5 Paavo Palokangas Kumiset 24 24
7 Reino Paavisto Kumiset 20 20
8 Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 18 18
8 Kalle Taskinen Kumiset 18 18
10 Eino Kovanen Kumiset 16 16