Suomi Cup 4 / Finnish Cup 4
Pielavesi 30.7.2005
Järjestäjä / Organizer: Pielaveden Sampo
Naiset Yleinen / Women Open
1. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 35,81
2. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 35,44
3. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 32,27
4. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 31,12
5. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 31,08
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Yllättäjät 91,47
Marita Malm 31,18
Virpi Saastamoinen 30,68
Pirjo Saukkonen 29,61
2. Rautavaaran Isku 1 88,77
Inni Korhonen 24,22
Mervi Koskelo 31,20
Merja Heikkinen 33,35
Miehet Yleinen / Men Open
1. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 47,50
2. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 46,33
3. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 44,40
4. Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 43,29
5. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 43,00
6. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 41,80
7. Janne Taskinen Pielaveden Sampo 40,78
8. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 40,58
9. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 40,33
10. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 40,29
11. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 40,10
12. Tommi Pasanen Pyhäjärven Leijonat 39,00
13. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heitto Urheilijat 37,17
14. Jari Heiskanen Heinäveden Yleisurheilijat 29,63
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ristiinan Urheilijat 1 130,30
Marko Nironen 47,50
Tapani Hämäläinen 43,29
Tapani Turkki 39,51
2. Pyhäjärven Leijonat 123,48
Matti Saaranen 40,10
Tommi Pasanen 38,98
Olli Rosenqvist 44,40
3. Pielaveden Sampo 1 123,40
Antero Pääkkönen 40,33
Janne Taskinen 40,07
Timo Mykkänen 43,00
4. Pielaveden Sampo 2 118,77
Seppo Asikainen 38,68
Eero Oravainen 39,80
Kari Rytkönen 40,29
5. Heinäveden Yleisurheilijat 112,80
Jari Heiskanen 25,89
Vesa Malm 46,33
Veli-Lauri Konttinen 40,58
Tytöt 8 / Girls 8
1. Susanna Tiihonen Pielaveden Sampo 10,73
2. Terhi Tiihonen Pielaveden Sampo 7,83
Pojat 8 / Boys 8
1. Samu Hietainen Pielaveden Sampo 20,15
2. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 7,83
3. Ville Tiihonen Pielaveden Sampo 6,96
4. Toni Mykkänen Pielaveden Sampo 5,89
5. Tatu Mykkänen Pielaveden Sampo 2,12
Tytöt 10 / Girls 10
1. Hanna Kärkkäinen Pielaveden Sampo 15,66
Pojat 10 / Boys 10
1. Joni Kasurinen Pielaveden Sampo 15,57
Tytöt 12 / Girls 12
1. Jenni Kärkkäinen Pielaveden Sampo 18,60
2. Tanja Mykkänen Pielaveden Sampo 16,10
3. Mirva Hietainen Pielaveden Sampo 15,31
Pojat 12 / Boys 12
1. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 23,06
2. Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 21,78
Tytöt 14 / Girls 14
1. Sonja Mykkänen Pielaveden Sampo 24,09
2. Krista Hietainen Pielaveden Sampo 18,62
Tytöt 16 / Girls 16
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 33,00
2. Inni Korhonen Rautavaaran Isku 24,50
Pojat 20 / Boys 20
1. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 44,67
2. Tommi Pasanen Pyhäjärven Leijonat 38,23
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30,41
2. Seija Kohvakka Ristiinan Urheilijat 28,06
Miehet 45 / Men 45
1. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 42,62
2. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 42,25
3. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 42,17
4. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 41,94
5. Alpo Viljanmaa Keski-Uudenmaan Heitto Urheilijat 41,00
6. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 37,33
7. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 37,29
Miehet 55 / Men 55
1. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heitto Urheilijat 40,23
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 37,10
3. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 36,60
4. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 36,60
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 35,24
2. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 28,79
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 25,69