Suomi Cup 2 & Avoimet TUL:n Pohjois-Savon piirinmestaruuskilpailut /
Finnish Cup 2 & Open Championships of the North Savo district of
the Finnish Labour Sports Union (TUL)
Rautavaara 22.5.2005
Järjestäjä / Organizer: Rautavaaran Isku
Naiset Yleinen / Women Open
1. Tuija Salonen Ronttoset 39,87
2. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 37,38
3. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 36,18
4. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 33,96
5. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 33,45
6. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 31,28
7. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 30,00
8. Asta Savukoski Korson Kaiku 25,40
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 107,52
Merja Heikkinen  36,18
Mervi Koskelo  33,96
Mona Koskelo  37,38
2. Sekajoukkue / Mixed team: Uuma 88,73
Tuija Salonen 32,85
Pirjo Saukkonen 30,48
Asta Savukoski 25,40
3. Rautavaaran Isku 2 69,54
Saila Kokkonen 19,44
Virpi Kokkonen 20,40
Tiia Koskelo 29,70
Miehet Yleinen / Men Open
1. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 58,58
2. Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 51,82
3. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 50,27
4. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 50,02
5. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 47,71
6. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 46,84
7. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 46,35
8. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 45,03
9. Eero Penttinen Leppävirran Urheilijat 44,90
10. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 43,55
11. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 41,68
12. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0,00
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Pielaveden Sampo 1 140,79
Seppo Asikainen 45,72
Timo Mykkänen 48,23
Antero Pääkkönen 46,84
2. Ristiinan Urheilijat 1 133,01
Marko Nironen 41,28
Risto Pekkanen 51,82
Tapani Turkki 39,91
3. Pyhäjärven Leijonat 1 130,98
Tapani Kananen 41,68
Olli Rosenqvist 44,54
Matti Saaranen 44,76
4. Sekajoukkue / Mixed team: Urhot 82,48
Unto Kohvakka 37,98
Pasi Kuusinen 44,50
Alpo Viljamaa 0,00
5. Pielaveden Sampo 2 81,13
Seppo Lyytikäinen 0,00
Heikki Mykkänen 41,78
Eero Oravainen 39,35
Pojat 8 / Boys 8
1. Aleksi Kieloaho Rautavaaran Isku 18,77
Tytöt 10 / Girls 10
1. Leila Kokkonen Rautavaaran Isku 14,12
Pojat 12 / Boys 12
1. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 27,31
2. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 23,50
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 31,70
2. Saila Kokkonen Rautavaaran Isku 22,82
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 35,40
Tytöt 20 / Girls 20
1. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 30,03
Pojat 20 / Boys 20
1. Jani Heikkinen Rautavaaran Isku 36,54
2. Mikko Miettinen Rautavaaran Isku 35,94
Naiset 45 / Women 45
1. Seija Kohvakka Ristiinan Urheilijat 28,54
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 47,68
2. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 46,42
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 46,18
4. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 43,13
5. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 42,96
6. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 42,40
7. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 41,02
8. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 36,76
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 23,33
2. Martta Koskelo Rautavaaran Isku 17,70
Miehet 55 / Men 55
1. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 40,78
2. Unto Kohvakka Ristiinan Urheilijat 40,12
3. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 39,95
4. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 38,84
5. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 37,20
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 32,65
2. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 32,24
3. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 29,91