Rautavaara Cup 2005
Loppupisteet kolmen osakilpailun jälkeen / Final points after three events
Yhteis- (1) (2) (3)
pisteet 16.10. 23.10. 30.10.
Total
score
Naiset Yleinen / Women Open
1. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 90 30 30 30
2. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 62 24 24 14
3. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 56 20 20 16
4. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 28 18 x 10
5. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 26 x 18 8
6. Eeva Isokorpi Ronttoset 24 x x 24
7. Marika Vierikko Ronttoset 20 x x 20
8. Helena Söderström Leppävirran Urheilijat 18 x x 18
9. Teija Rosenqvist Kokkola 16 16 x x
10. Tuija Salonen Ronttoset 12 x x 12
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 84 30 30 24
2. Ronttoset 1 30 x x 30
Miehet Yleinen / Men Open
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 72 30 30 12
2. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 62 18 24 20
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 56 20 20 16
4. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 48 24 x 24
5. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 32 x 18 14
6. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 30 x x 30
7. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 27 6 16 5
8. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 14 x 6
9. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 18 10 x 8
9. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 18 x x 18
11. Juha Myllykangas Vieskan Virsu 16 16 x x
12. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 12 12 x x
13. Seppo Julkunen Leppävirran Urheilijat 10 x x 10
14. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 8 8 x x
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Pielaveden Sampo 1 90 30 30 30
2. Pyhäjärven Leijonat 1 44 24 x 20
3. Leppävirran Urheilijat 1 24 x x 24
4. Vieskan Virsu 1 20 20 x x
Tytöt 8 / Girls 8
1. Jatta Tirkkonen Rautavaaran Isku 60 30 x 30
2. Titta Tirkkonen Rautavaaran Isku 24 x x 24
Pojat 8 / Boys 8
1. Aleksi Kieloaho Rautavaaran Isku 90 30 30 30
2. Aarni Rosenqvist Kokkola 48 24 x 24
3. Atte Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 x x 20
4. Leevi Tirkkonen Rautavaaran Isku 18 x x 18
Tytöt 10 / Girls 10
1. Leila Kokkonen Rautavaaran Isku 90 30 30 30
Pojat 10 / Boys 10
1. Janne Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 30 x x 30
Tytöt 12 / Girls 12
1. Armi Myllykangas Vieskan Virsu 30 30 x x
Pojat 12 / Boys 12
1. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 90 30 30 30
2. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 24 x x 24
3. Mikko Nyyssönen Leppävirran urheilijat 20 x x 20
4. Mika Lukkarinen Rautavaaran Isku 18 x x 18
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 90 30 30 30
2. Saila Kokkonen Rautavaaran Isku 72 24 24 24
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 90 30 30 30
2. Niina Suihkonen Rautavaaran Isku 24 x x 24
Pojat 16 / Boys 16
1. Jarno Kelojärvi Rautavaaran Raiku 90 30 30 30
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 30 x x 30
Pojat 20 / Boys 20
1. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 30 30 x x
1. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 30 x x 30
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 90 30 30 30
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 72 24 24 24
3. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 52 18 18 16
4. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 40 x 20 20
5. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 38 20 x 18
Miehet 55 / Men 55
1. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 60 30 x 30
2. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 24 24 x x
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kokemäen Kumiset 90 30 30 30
2. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 68 24 24 20
3. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 44 20 x 24
Miehet 70 / Men 70
1. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 30 30 x x