Rautavaara Cup 3
Rautavaara 30.10.2005
Järjestäjä / Organizer: Rautavaaran Isku
Naiset Yleinen / Women Open
1. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 44,52 (ME/WR)
2. Eeva Isokorpi Ronttoset 41,08
3. Marika Vierikko Ronttoset 40,73
4. Helena Söderström Leppävirran Urheilijat 40,26
5. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 39,63
6. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 39,38
7. Tuija Salonen Ronttoset 36,22
8. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 34,11
9. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 33,62
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Ronttoset 1 116,59
Eeva Isokorpi 39,64
Tuija Salonen 36,22
Marika Vierikko 40,73
2. Rautavaaran Isku 1 116,07
Merja Heikkinen 37,42
Mervi Koskelo 39,02
Mona Koskelo 39,63
Miehet Yleinen / Men Open
1. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 54,83
2. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 49,98
3. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 49,60
4. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 47,82
5. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 47,71
6. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 47,71
7. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 45,90
8. Seppo Julkunen Leppävirran Urheilijat 40,97
9. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 37,05
10. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 36,98
11. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 35,08
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Pielaveden Sampo 1 141,41
Seppo Asikainen 45,90
Timo Mykkänen 49,56
Eero Oravainen 45,95
2. Leppävirran Urheilijat 1 136,72
Seppo Julkunen 40,97
Markku Luostarinen 47,93
Teppo Takku 47,82
3. Pyhäjärven Leijonat 1 132,74
Olli Rosenqvist 49,98
Jorma Saaranen 35,08
Matti Saaranen 47,68
Tytöt 8 / Girls 8
1. Jatta Tirkkonen Rautavaaran Isku 11,05
2. Titta Tirkkonen Rautavaaran Isku 4,81
Pojat 8 / Boys 8
1. Aleksi Kieloaho Rautavaaran Isku 18,60
2. Aarni Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 17,69
3. Atte Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 4,07
4. Leevi Tirkkonen Rautavaaran Isku 2,80
Tytöt 10 / Girls 10
1. Leila Kokkonen Rautavaaran Isku 18,18
Pojat 10 / Boys 10
1. Janne Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 22,42
Pojat 12 / Boys 12
1. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 29,59
2. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 24,40
3. Mikko Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 23,61
4. Mika Lukkarinen Rautavaaran Isku 23,44
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 35,40
2. Saila Kokkonen Rautavaaran Isku 25,93
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 41,77
2. Niina Suihkonen Rautavaaran Isku 20,66
Pojat 16 / Boys 16
1. Jarno Kelojärvi Rautavaaran Raiku 40,88
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 40,50
Pojat 20 / Boys 20
1. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 48,82
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 49,43
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 47,75
3. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 45,66
4. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 41,46
5. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 33,87
Miehet 55 / Men 55
1. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 40,88
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 36,44
2. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 34,11
3. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 31,15
Miehet Avoin Liitosaapas (epävirallinen) / Men Open Glider-Boot (unofficial)
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 58,95
2. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 57,74
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 54,41
4. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 50,87
5. Teppo Takku Leppävirran Urheilijat 44,09
6. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 43,35
7. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 36,15