Rautavaara Cup 1
Rautavaara 16.10.2005
Järjestäjä / Organizer: Rautavaaran Isku
Naiset Yleinen / Women Open
1. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 43,83
2. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 42,05
3. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 38,81
4. Pirjo Saukkonen HeinävedenYleisurheilijat 36,42
5. Teija Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 25,55
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 119,54
Merja Heikkinen 40,78
Mervi Koskelo 43,06
Mona Koskelo 35,70
Miehet Yleinen / Men Open
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 53,79
2. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 49,08
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 47,02
4. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 46,77
5. Juha Myllykangas Vieskan Virsu 46,21
6. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 45,85
7. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 41,81
8. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 41,49
9. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 36,52
10. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 35,57
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Pielaveden Sampo 1 132,57
Seppo Asikainen 49,65
Matti Jääskeläinen 37,70
Timo Mykkänen 45,22
2. Pyhäjärven Leijonat 1 126,12
Olli Rosenqvist 48,01
Jorma Saaranen 34,16
Matti Saaranen 43,95
3. Vieskan Virsu 1 118,73
Eero Myllykangas 33,22
Jari Myllykangas 41,81
Juha Myllykangas 43,70
Tytöt 8 / Girls 8
1. Jatta Tirkkonen Rautavaaran Isku 11,05
Pojat 8 / Boys 8
1. Aleksi Kieloaho Rautavaaran Isku 19,69
2. Aarni Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 16,83
Tytöt 12 / Girls 12
1. Armi Myllykangas Vieskan Virsu 20,82
Pojat 12 / Boys 12
1. Kimmo Kokkonen Rautavaaran Isku 26,50
Tytöt 14 / Girls 14
1. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 34,50
2. Saila Kokkonen Rautavaaran Isku 26,40
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 35,66
Pojat 16 / Boys 16
1. Jarno Kelojärvi Rautavaaran Raiku 32,38
Pojat 20 / Boys 20
1. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 39,75
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 46,95
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 43,60
3. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 41,58
4. Jorma Saaranen Pyhäjärven Leijonat 34,57
Miehet 55 / Men 55
1. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 40,11
2. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 38,33
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 37,72
2. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 33,55
3. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 31,94
Miehet 70 / Men 70
1. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 28,25
Miehet Yleinen Liitosaapas (epävirallinen) / Men Open Glider-Boot (unofficial)
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 61,86
2. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 57,31
3. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 56,21
4. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 41,55
5. Martti Tukiainen Kumiset 37,42