Kilpailun nimi / Name of the Competition: 2. Latex Cup
Paikka ja päivämäärä / Venue and date: Rauen 19.8.2006
Järjestäjä / Organizer: 1. GWV Rauen Latex 04
Naiset Yleinen / Women Open     Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto
Sija Heittäjän nimi Seura Paras Throw Throw Throw Throw Throw Throw
Place Thrower name Club Best (1) (2) (3) (4) (5) (6)
1. Maria Bürger Spitzsteingummi 32,75 30,38 32,66 32,75 31,13 - -
2. Nadine Paul 1.GWV Rauen Latex 04 25,36 18,05 21,82 21,79 21,39 25,36 -
3. Anna Krüger 1.GWV Rauen Latex 04 24,36 - 23,32 24,36 23,95 24,30 23,83
4. Miriam Matschulla Schlabbeschubser 24,20 24,15 24,20 - 22,78 23,00 -
5. Susanne Paul 1.GWV Rauen Latex 04 23,50 22,23 23,23 22,15 18,36 20,74 23,50
6. Anita Otto Gib Gummi 03 Berlin 22,91 13,53 15,86 21,11 22,03 21,26 22,91
7. Britta Sennlaub Schlabbeschubser 21,36 21,36 20,47 - - - 20,69
8. Ida Niemann Schlabbeschubser 19,17 - 17,32 17,63 19,17 16,80 -
9. Maxi Weigel 7-Meilenstiefel 14,07 13,49 12,77 13,13 13,10 13,07 14,07
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team Joukkue- Heitto Heitto Heitto
Sija Joukkueen ja heittäjien nimet Heittäjien parhaat tulos Throw Throw Throw
Place Team and thrower names Throwers' best Team result (1) (2) (3)
1. 1.GWV Rauen Latex 04/Spitzsteingummi 71,48
Susanne Paul / Latex04 22,07   22,07 - 21,69
Nadine Paul / Latex04 19,73   18,90 19,73 19,28
Maria Bürger / Spitzsteingummi 29,68   - 29,68 -
2. Schlabbeschubser 70,72
Britta Sennlaub 22,36   22,36 19,24 -
Ida Niemann 21,21   18,00 18,10 21,21
Miriam Matschulla 27,15   22,04 27,15 24,17
3. Mix Team  55,56
Anna Krüger / Latex 04 22,64   20,92 21,35 22,64
Anita Otto / Gib Gummi 03 19,02   19,02 - -
Maxi Weigel / 7-Meilenstiefel 13,90   - - 13,90
Miehet Yleinen / Men Open     Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto
Sija Heittäjän nimi Seura Paras Throw Throw Throw Throw Throw Throw
Place Thrower name Club Best (1) (2) (3) (4) (5) (6)
1. Christoph Geist Spitzsteingummi 42,12 42,12 - - - - 41,43
2. Martin Barth 1.GWV Rauen Latex 04 40,31 39,28 40,31 - 37,86 - -
3. Fabian Lau 7-Meilenstiefel 40,15 35,86 - 40,15 - 40,00 -
4. Matthias Steinicke 1.GWV Rauen Latex 04 39,91 35,53 37,18 - 36,00 36,93 39,91
5. Enrico Achtenhagen 1.GWV Rauen Latex 04 39,50 39,50 38,17 37,71 - - -
6. Peter Guralczyk 7-Meilenstiefel 39,02 37,30 - 36,90 39,02 - -
7. Thomas Neitzel 1.GWV Rauen Latex 04 37,90 34,57 33,65 34,27 37,90 - 37,73
8. Benjamin Basler 1.GWV Rauen Latex 04 37,85 36,85 34,23 - 37,85 - 37,13
9. Fabian Hoffmeister Gib Gummi 03 Berlin 37,80 - 37,80 - 33,40 36,22 37,50
10. Mario Flanse 1.GWV Rauen Latex 04 37,32 37,32 - - 35,95 35,00 -
11. Philipp Langer 7-Meilenstiefel 35,34 30,23 - 35,34 32,50 - -
12. Joonas Niemann Schlabbeschubser 34,06 34,06 - 32,68 - 30,10 -
13. Martin Sabolotnij 1.GWV Rauen Latex 04 33,71 33,71 - 33,16
14. Olaf Fuhlendorf Gib Gummi 03 Berlin 32,57 32,57 32,23 -
15. Kai Schubbach Schlabbeschubser 32,40 30,92 32,40 30,50
16. Markus Schikorra 1.GWV Rauen Latex 04 32,14 30,38 32,14 -
17. Stefan Schulze Strahlemann 31,34 30,72 31,34 -
18. Björn Burmeister 7-Meilenstiefel 30,33 27,65 29,90 30,33
19. Max Berndt 1.GWV Rauen Latex 04 30,25 26,63 29,03 30,25
20. Uwe Sarnow 1.GWV Rauen Latex 04 30,25 30,25 - -
21. Sebastian Pechtold 1.GWV Rauen Latex 04 29,68 29,68 - 28,23
22. Henry Behnke 1.GWV Rauen Latex 04 29,50 29,50 28,85 -
23. Marco Vorrath 1.GWV Rauen Latex 04 29,33 25,35 29,08 29,33
24. Andreas Pechtold Außenseiter 06 29,26 - 21,34 29,26
25. Daniel Grunow SG Rauen 29,00 29,00 24,84 -
26. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 Berlin 29,00 29,00 - -
27. Michael Paul 1.GWV Rauen Latex 04 28,40 28,40 - 27,50
28. Olaf Tietze No club 28,28 20,00 28,28 20,15
29. Kay Schybek Strahlemann 28,11 27,28 27,50 28,11
30. Norman Hennig 1.GWV Rauen Latex 04 27,40 - 25,07 27,40
31. Thoralf Meese Gib Leder 04 Döbeln 27,27 27,27 - -
32. Jens Lehniger No club 25,98 - 25,98 24,60
33. Holger Langhorst De Powerpickels 25,88 17,52 25,88 -
34. Micha Karnal Außenseiter 06 23,69 20,96 23,69 18,57
35. Micha Becker Wild Boys 23,45 - 21,10 23,45
36. Daniel Senzky Wild Boys 23,00 23,00 20,09 20,64
37. Steven Karras Strahlemann 21,30 21,30 20,68 -
38. Andreas Müller De Powerpickels 19,67 - - 19,67
39. Alexander Uhrig Schlabbeschubser 19,41 19,41 14,32 -
40. Mayo Srebasch Wild Boys 19,38 19,38 16,68 17,40
41. Jacky Berndt SG Rauen 19,23 19,23 18,53 -
42. Marius Weber De Powerpickels 19,10 - 19,10 16,80
43. Mike Gutsch Wild Boys 18,93 18,93 - -
44. Sebastian Schuck SG Rauen 18,00 - - 18,00
45. Stefan Kubetz Schlabbeschubser 16,08 16,08 - -
46. Sven Völpel SG Rauen 16,02 16,02 14,75 -
47. Uwe Sand Außenseiter 06 0,00 - - -
Miehet Yleinen Joukkue Finaali / Men Open Team Final Joukkue- Heitto Heitto Heitto
Sija Joukkueen ja heittäjien nimet Heittäjien parhaat tulos Throw Throw Throw
Place Team and thrower names Throwers' best Team result (1) (2) (3)
1. 7-Meilenstiefel 119,96
Peter Guralczyk 43,50   30,75 - 43,50
Philipp Langer 36,98   36,98 32,41 32,50
Fabian Lau 39,48   39,48 - -
2. 1.GWV Rauen Latex 04 I 114,97
Thomas Neitzel 37,17   36,15 36,55 37,17
Benjamin Basler 36,60   21,78 34,06 36,60
Martin Barth 41,20   34,20 36,89 41,20
3. 1.GWV Rauen Latex 04 III 113,53
Mario Flanse 37,80   - 30,28 37,80
Matthias Steinicke 38,28   - 38,28 37,60
Enrico Achtenhagen 37,45   33,60 32,10 37,45
4. Mix Team I 109,02
Björn Burmeister 31,57   29,76 - 31,57
Thoralf Meese 33,62   27,78 33,44 33,62
Christoph Geist 43,83   - - 43,83
5. 1.GWV Rauen Latex 04 III 96,30
Henry Behnke 28,50   26,22 - 28,50
Norman Hennig 32,75   - 32,75 30,71
Max Berndt 35,05   28,50 35,05 33,40
6. 1.GWV Rauen Latex 04 IV 86,29
Marco Vorrath 24,60   24,60 - -
Uwe Sarnow 29,32   29,32 - -
Markus Schikorra 32,37   24,76 25,96 32,37
Miehet Yleinen Joukkue Karsinta / Men Open Team Qualification Joukkue- Heitto Heitto Heitto
Sija Joukkueen ja heittäjien nimet Heittäjien parhaat tulos Throw Throw Throw
Place Team and thrower names Throwers' best Team result (1) (2) (3)
1. 7-Meilenstiefel 116,95
Peter Guralczyk 43,87   43,87 - -
Philipp Langer 36,36   36,36 - -
Fabian Lau 36,72   36,72 - -
2. 1.GWV Rauen Latex 04 II 111,80
Mario Flanse 37,65   37,65 34,23 -
Matthias Steinicke 36,66   36,66 35,68 -
Enrico Achtenhagen 37,49   32,70 35,61 37,49
3. 1.GWV Rauen Latex 04 I 107,63
Thomas Neitzel 34,33   - 31,88 34,33
Benjamin Basler 34,00   29,78 34,00 -
Martin Barth 39,30   39,30 37,05 -
4. Mix Team I 107,58
Björn Burmeister 31,22   30,92 - 31,22
Thoralf Meese 38,23   35,98 32,62 38,23
Christoph Geist 38,13   - 38,13 -
5. 1.GWV Rauen Latex 04 III 96,83
Henry Behnke 29,63   29,20 29,63 -
Norman Hennig 31,70   31,70 - 26,90
Max Berndt 35,50   30,54 35,50 32,72
6. 1.GWV Rauen Latex 04 IV 93,49
Marco Vorrath 30,21   - 30,21 -
Uwe Sarnow 32,10   28,30 30,61 32,10
Markus Schikorra 31,18   31,18 31,00 -
7. Gib Gummi 03 Berlin 93,22
Olaf Fuhlendorf 28,57   - 27,64 28,57
Ralph Eberhardt 30,35   29,23 30,35 28,65
Fabian Hoffmeister 34,30   33,47 34,30 32,52
8. Strahlemann I 91,59
Kay Schybek 32,60   22,08 26,70 32,60
Stefan Schulze 32,00   16,60 20,56 32,00
Steven Karras 26,99   16,55 19,00 26,99
9. 1.GWV Rauen Latex 04 V 90,20
Martin Kussatz 30,50   24,07 30,50 -
Nico Wechsel 31,12   24,04 24,41 31,12
Michael Paul 28,58   26,15 - 28,58
10. 1. GWV Rauen Latex 04 VI 83,75
Christian Flanse 24,60   - 22,57 24,60
Sebastian Pechtold 26,55   24,58 26,55 25,97
Martin Sabolotnij 32,60   25,70 32,40 32,60
11. Schlabbeschubser 80,89
Kai Schubbach 26,42   26,42 25,20 -
Alexander Uhrig 22,10   22,10 - 17,63
Joonas Niemann 32,37   27,08 28,72 32,37
12. Strahlemann II 74,34
Enrico Dörfert 23,60   18,82 23,40 23,60
Christian Müller 25,10   - - 25,10
Sven Laser 25,64   17,04 24,95 25,64
13. Außenseiter 06 72,76
Uwe Sand 21,38   - - 21,38
Micha Karnal 23,70   18,18 21,90 23,70
Andreas Pechtold 27,68   - - 27,68
14. Mix Team II 72,51
Jens Lehniger 27,96   - 27,96 26,30
Stefan Kubetz 22,30   18,56 17,30 22,30
Olaf Tietze 22,25   - 20,90 22,25
15. Wild Boys II 59,07
Mayo Grebasch 18,59   - - 18,59
Mauk Gutsch 16,66   16,66 - -
Daniel Senzky 23,82   20,50 23,82 21,20
16. De Powerpickels 57,59
Marius Weber 16,94   - 16,94 -
Andreas Müller 21,87   20,44 20,64 21,87
Holger Langhorst 18,78   17,86 18,78 18,74
17. Wild Boys I 45,23
Micha Becker 24,23   24,23 23,10 24,08
Ronny Meier 0,00   - - -
Andreas Gebauer 21,00   - - 21,00
Pojat 14 / Boys 14     Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto Heitto
Sija Heittäjän nimi Seura Paras Throw Throw Throw Throw Throw Throw
Place Thrower name Club Best (1) (2) (3) (4) (5) (6)
1. Max Berndt 1.GWV Rauen Latex 04 31,40 28,70 29,90 31,40
2. Christian Flanse 1.GWV Rauen Latex 04 25,03 20,80 25,03 19,72
3. Rudi Tietze  1.GWV Rauen Latex 04 9,66 7,20 6,70 9,66
4. Alexander Antonic 1.GWV Rauen Latex 04 9,20 9,20 9,20 8,35
5. Johannes Schröder 1.GWV Rauen Latex 04 7,30 - 3,50 7,30