Pielavesi Cup 6
Pielavesi 30.6.2005
Järjestäjä / Organizer: Pielaveden Sampo
Miehet Yleinen / Men Open
1. Juhana Lyytikäinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 45,93
2. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 45,23
3. Janne Taskinen Pielaveden Sampo 45,22
4. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 44,50
5. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 43,82
6. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 43,15
7. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 42,18
Pojat 8 / Boys 8
1. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 6,31
2. Toni Mykkänen Pielaveden Sampo 4,78
3. Tatu Mykkänen Pielaveden Sampo 1,62
Pojat 10 / Boys 10
1. Joni Kasurinen Pielaveden Sampo 16,71
Tytöt 12 / Girls 12
1. Tanja Mykkänen Pielaveden Sampo 14,49
Pojat 12 / Boys 12
1. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 22,75
2. Jari Saastamoinen Pielaveden Sampo 18,81
Tytöt 14 / Girls 14
1. Sonja Mykkänen Pielaveden Sampo 25,86
Tytöt 16 / Girls 16
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 32,89
Miehet 45 / Men 45
1. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 45,73
2. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 44,26
3. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 43,59
4. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 42,77
5. Janne Taskinen Pielaveden Sampo 42,64
6. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 41,77
Miehet 55 / Men 55
1. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 41,51
2. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 37,80
3. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 36,12
Miehet 65 / Men 65
1. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 30,49
2. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 29,75
Miehet 70 / Men 70
1. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 29,31
2. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 28,91
3. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 28,85
Pielavesi Cup
Lopulliset pisteet kuuden osakilpailun jälkeen / Final points after six events
Järjestäjä / Organizer: Pielaveden Sampo
Pistettä / Points
Miehet Yleinen / Men Open
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 140
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 118
3. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 100
4. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 98
5. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 88
6. Matti Moilanen Vieskan Virsu 38
7. Juhana Lyytikäinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 30
8. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 26
9. Janne Taskinen Pielaveden Sampo 20
10. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 16
11. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 14
Tytöt 8 / Girls 8
1. Susanna Tiihonen Pielaveden Sampo 120
2. Terhi Tiihonen Pielaveden Sampo 96
Pojat 8 / Boys 8
1. Toni Mykkänen Pielaveden Sampo 118
2. Ari Saastamoinen Keiteleen Kunto 102
3. Tatu Mykkänen Pielaveden Sampo 98
4. Ville Tiihonen Pielaveden Sampo 68
5. Samu Hietainen Pielaveden Sampo 60
6. Aarni Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 30
Tytöt 10 / Girls 10
1. Hanna Kärkkäinen Pielaveden Sampo 150
Pojat 10 / Boys 10
1. Joni Kasurinen Pielaveden Sampo 150
Tytöt 12 / Girls 12
1. Tanja Mykkänen Pielaveden Sampo 128
2. Jenni Kärkkäinen Pielaveden Sampo 114
3. Veera Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 24
Pojat 12 / Boys 12
1. Joonas Oravainen Pielaveden Sampo 150
2. Jari Saastamoinen Keiteleen Kunto 96
Tytöt 14 / Girls 14
1. Sonja Mykkänen Pielaveden Sampo 150
2. Mirva Mäkelä Pielaveden Sampo 96
3. Roosa Rosenqvist Kokkola (ei seuraa / no club) 24
Tytöt 16 / Girls 16
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 120
Miehet 45 / Men 45
1. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 126
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 124
3. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 102
4. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 92
5. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 88
6. Seppo Asikainen  Pielaveden Sampo 72
7. Matti Moilanen Viskan Virsu 42
8. Markku Lösönen Pielaveden Sampo 26
9. Janne Taskinen Pielaveden Sampo 16
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 54
2. Pirkko Pitkänen Leppävirran Urheilijat 30
Miehet 55 / Men 55
1. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 138
2. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 124
3. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 122
4. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 18
4. Kari Tossavainen Pielaveden Sampo 18
Naiset 65 / Women 65
1. Aili Nikkinen Leppävirran Urheilijat 30
Miehet 65 / Men 65
1. Terho Jeskanen Leppävirran Urheilijat 144
2. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 114
3. Matti Kaltio Pielaveden Sampo 20
Miehet 70 / Men 70
1. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 124
2. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 114
3. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 78