Saappaanheittajien talo
Palvelu sulkeutuu 31.12.2020!

Tulokset

Pääovi
Uutiset
Heittäjien klubi
Kilpailukalenteri
Heittäjän ABC
Tulokset
Cupien pisteet
Ranking
Tilastoja
Ilmoittautuneet
Rekisteröidy
Kisastudio
Netti TV
Henkilöt
Gallupit



Saapasblogit

Suomen Saappaanheittajat FacebookissaSuomen Saappaanheittajat
IBTA FacebookissaIBTA

31.12.2016 lakkautettu Suomen Saappaanheittoliitto

Tunnus:

Salasana:


Suomeksi
In English
Italiano
Saappaanheiton Avoimet Halli-SM-kilpailut 2011 Tulokset lehdistölle
Saappaanheitto
Rauma 02.04.2011 - 02.04.2011
Järjestäjä: Lapin Salama

N Yleinen Henkilökohtainen Finaali
1Eeva IsokorpiSaapasseura Ronttoset 41.29
2Pirjo SaukkonenLeppävirran Urheilijat 39.87
3Tuija SalonenSaapasseura Ronttoset 39.52
4Sari KieloahoRautavaaran Isku 39.23
5Tiia KoskeloRautavaaran Isku 38.74
6Kätlin PiirimäeViljandi (yhteisö / community) 37.32
7Külli TambreViljandi (yhteisö / community) 35.51
8Merja HeikkinenRautavaaran Isku 33.58
9Jana SöödorViljandi (yhteisö / community) 33.47
10Armi MyllykangasVieskan Virsu 29.27
11Tuija NuutinenSaapasseura Ronttoset 27.80
12Elina ForsmanSaapasseura Ronttoset 23.03
N Yleinen Joukkue Joukkue Finaali
1Rautavaaran Isku 1 Rautavaaran Isku 109.81
Sari Kieloaho 39.23
Tiia Koskelo 37.68
Merja Heikkinen 32.90
2Ronttoset 1 Saapasseura Ronttoset 107.77
Eeva Isokorpi 41.29
Tuija Salonen 38.68
Tuija Nuutinen 27.80
3Viljandi 1 Viljandi (yhteisö / community) 102.77
Kätlin Piirimäe 37.32
Jana Söödor 33.18
Külli Tambre 32.27
4Viitasaaren Viesti 1 Viitasaaren Viesti 73.32
Veera Rosenqvist 28.75
Teija Rosenqvist 28.38
Helli Pasanen 16.19
M Yleinen Henkilökohtainen Finaali
1Pasi KuusinenHeinolan Isku 54.54
2Jari-Petri LaurilaVieskan Virsu 54.52
3Pertti PasanenPyhäjärven Pohti 53.58
4Saku PaavolaSaapasseura Ronttoset 52.96
5Ville HuuskonenSaapasseura Ronttoset 52.28
6Juha TurunenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 51.41
7Marek GordejevViljandi (yhteisö / community) 50.35
8Miika PaavolaSaapasseura Ronttoset 50.00
9Harri ParviainenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 49.63
10Jari MyllykangasVieskan Virsu 49.61
11Markku PajunenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 48.65
12Jari NuutinenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 48.36
13Ari KantoniemiSS Katajaiset 47.43
14Esa YpyäKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 47.13
15Tapani KananenPyhäjärven Pohti 46.93
16Jyrki MoilanenKumiset 45.35
17Kaupo KaasikViljandi (yhteisö / community) 44.63
18Pasi KusminLapin Salama 44.61
19Matti SaaranenPyhäjärven Pohti 44.22
20Jarmo KieleväinenSS Katajaiset 44.16
21Jouni ViljanenKumiset 44.03
22Markus KallelaRannikon Skorpionit 43.68
23Janek VäliViljandi (yhteisö / community) 43.48
24Niko KorhonenPielaveden Sampo 43.04
25Tomi NättiahoKorson Kaiku 42.99
26Kimmo KokkonenRautavaaran Isku 42.62
27Juha KorpiRannikon Skorpionit 40.11
28Juho-Matti KaivosojaVieskan Virsu 39.00
29Eero MyllykangasVieskan Virsu 37.62
30Juha MyllykangasVieskan Virsu 37.25
31Antti RuusuvirtaKivijärven Kivekkäät 34.16
32Jari IsokorpiSaapasseura Ronttoset 28.60
34Matti SilvolaRannikon Skorpionit 0.00
M Yleinen Joukkue Joukkue Finaali
1Ronttoset 1 Saapasseura Ronttoset 155.24
Saku Paavola 52.96
Ville Huuskonen 52.28
Miika Paavola 50.00
2Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 148.17
Juha Turunen 51.41
Harri Parviainen 48.40
Jari Nuutinen 48.36
3Pyhäjärven Pohti 1 Pyhäjärven Pohti 139.63
Pertti Pasanen 48.48
Tapani Kananen 46.93
Matti Saaranen 44.22
4Viljandi 1 Viljandi (yhteisö / community) 138.46
Marek Gordejev 50.35
Kaupo Kaasik 44.63
Janek Väli 43.48
5Vieskan Virsu 1 Vieskan Virsu 136.58
Jari-Petri Laurila 50.42
Jari Myllykangas 48.91
Juha Myllykangas 37.25
6Kumiset 1 Kumiset 125.26
Jyrki Moilanen 45.35
Jouni Viljanen 44.03
Jouni Perttula 35.88
7Rannikon Skorpionit 1 Rannikon Skorpionit 83.79
Markus Kallela 43.68
Juha Korpi 40.11
Matti Silvola 0.00
Sekajoukkue (N & M) Yleinen Joukkue Finaali
1Ronttoset 1 Saapasseura Ronttoset 125.99
Ville Huuskonen 50.54
Tuija Salonen 39.41
Eeva Isokorpi 36.04
Saku Paavola 32.32
2Ronttoset 2 Saapasseura Ronttoset 90.17
Miika Paavola 41.83
Tuija Nuutinen 26.87
Elina Forsman 21.47
T 8 Henkilökohtainen Finaali
1Jenna KorhonenPielaveden Sampo 12.61
2Maiju KorpiRannikon Skorpionit 9.66
3Senna JärvensivuKumiset 6.12
P 10 Henkilökohtainen Finaali
1Juho KorpiRannikon Skorpionit 21.37
2Aku KorhonenPielaveden Sampo 19.30
P 12 Henkilökohtainen Finaali
1Aarni RosenqvistBC Kokkola 31.09
2Miro NättiahoKorson Kaiku 23.78
P 14 Henkilökohtainen Finaali
1Kert PiirimäeViljandi (yhteisö / community) 44.76
T 16 Henkilökohtainen Finaali
1Kätlin PiirimäeViljandi (yhteisö / community) 35.90
2Heidi KorkalainenPielaveden Sampo 31.45
P 16 Henkilökohtainen Finaali
1Markus KallelaRannikon Skorpionit 48.26
2Tero JokinenKumiset 28.93
N 20 Henkilökohtainen Finaali
1Tiia KoskeloRautavaaran Isku 37.27
2Armi MyllykangasVieskan Virsu 29.05
M 20 Henkilökohtainen Finaali
1Antti RuusuvirtaKivijärven Kivekkäät 45.05
2Joonas OravainenPielaveden Sampo 43.90
3Kimmo KokkonenRautavaaran Isku 41.12
N 35 Henkilökohtainen Finaali
1Sari KieloahoRautavaaran Isku 39.34
2Külli TambreViljandi (yhteisö / community) 34.80
M 35 Henkilökohtainen Finaali
1Marek GordejevViljandi (yhteisö / community) 46.47
2Pertti PasanenPyhäjärven Pohti 45.89
3Juha KorpiRannikon Skorpionit 42.10
N 40 Henkilökohtainen Finaali
1Pirjo SaukkonenLeppävirran Urheilijat 40.32
2Merja HeikkinenRautavaaran Isku 34.04
M 40 Henkilökohtainen Finaali
1Ari KantoniemiSS Katajaiset 49.79
2Jyrki MoilanenKumiset 44.59
3Jouni ViljanenKumiset 43.48
N 45 Henkilökohtainen Finaali
1Teija RosenqvistViitasaaren Viesti 30.46
2Tuija NuutinenSaapasseura Ronttoset 27.03
N 45 Joukkue Joukkue Finaali
1Kiihtelysvaaran Urheilijat 1 Kiihtelysvaaran Urheilijat 66.46
Kirsi Vuorma 28.42
Marja Maksimainen 19.88
Katariina Ahlholm 18.16
M 45 Henkilökohtainen Finaali
1Jari NuutinenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 50.78
2Harri ParviainenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 49.72
3Markku PajunenKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 46.96
4Esa YpyäKeski-Uudenmaan Heittourheilijat 46.68
5Pasi KusminLapin Salama 45.63
6Jarmo KieleväinenSS Katajaiset 45.35
7Jouni PerttulaKumiset 40.10
M 45 Joukkue Joukkue Finaali
1Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 136.30
Jari Nuutinen 46.35
Harri Parviainen 45.20
Esa Ypyä 44.75
2Pielaveden Sampo 1 Pielaveden Sampo 124.76
Eero Oravainen 42.71
Einari Moilanen 41.73
Seppo Asikainen 40.32
3Ronttoset 1 Saapasseura Ronttoset 123.36
Timo Hakola 43.73
Olavi Väänänen 41.66
Alpo Vuorma 37.97
4Lapin Salama 1 Lapin Salama 109.86
Pasi Kusmin 42.87
Jouko Leino 38.21
Martti Laiho 28.78
5Kumiset 1 Kumiset 109.22
Martti Järvinen 41.81
Jouni Perttula 40.10
Paavo Palokangas 27.31
N 50 Henkilökohtainen Finaali
1Kirsi VuormaKiihtelysvaaran Urheilijat 28.42
2Pirjo SeppäLeppävaaran Sisu 28.32
3Natalia SundellSaapasseura Ronttoset 22.57
4Helli PasanenViitasaaren Viesti 20.21
M 50 Henkilökohtainen Finaali
1Matti SaaranenPyhäjärven Pohti 44.75
2Timo HakolaSaapasseura Ronttoset 43.73
3Seppo AsikainenPielaveden Sampo 43.34
4Olli RosenqvistBC Kokkola 42.96
5Eero OravainenPielaveden Sampo 42.71
6Martti JärvinenKumiset 41.81
7Alpo VuormaSaapasseura Ronttoset 40.47
M 55 Henkilökohtainen Finaali
1Tapani KananenPyhäjärven Pohti 42.41
2Aimo KolehmainenKivijärven Kivekkäät 41.21
3Jarmo VuolanenKorson Kaiku 39.25
4Raimo HeiskanenKiihtelysvaaran Urheilijat 30.29
N 60 Henkilökohtainen Finaali
1Asta SavukoskiKorson Kaiku 23.53
2Marja MaksimainenKiihtelysvaaran Urheilijat 21.33
3Katariina AhlholmKiihtelysvaaran Urheilijat 18.16
4Raili KokkonenSaapasseura Ronttoset 15.67
M 60 Henkilökohtainen Finaali
1Jorma HämäläinenSaapasseura Ronttoset 41.41
2Eero MyllykangasVieskan Virsu 41.00
3Jouko LeinoLapin Salama 38.64
4Jouko VoutilainenPielaveden Sampo 38.40
5Matti SilvolaRannikon Skorpionit 35.40
6Juhani TikkanenPielaveden Sampo 34.61
N 65 Henkilökohtainen Finaali
1Helmi HoppuKunto-Pirkat 23.63
2Sinikka ErjavaaraKumiset 15.90
M 65 Henkilökohtainen Finaali
1Einari MoilanenPielaveden Sampo 41.73
2Pentti MontonenMikkeli (ei seuraa / no club) 41.04
3Eenok HeinikoskiSS Kaleva 39.16
4Esa KokkonenSaapasseura Ronttoset 37.49
5Seppo LyytikäinenPielaveden Sampo 34.47
6Antti HonkonenKorson Kaiku 33.28
7Mauri LaaksonenPielaveden Sampo 32.34
8Martti LaihoLapin Salama 31.60
N 70 Henkilökohtainen Finaali
1Inkeri FältKumiset 29.90
M 70 Henkilökohtainen Finaali
1Hannes RinkeloSaapasseura Ronttoset 32.36
2Kalle LehtonenKorson Kaiku 28.87
3Aaro RaassinaKiihtelysvaaran Urheilijat 26.69
4Martti TukiainenKumiset 25.12
M 75 Henkilökohtainen Finaali
1Olavi VäänänenSaapasseura Ronttoset 41.66
2Paavo PalokangasKumiset 28.79
3Raimo KärkkäinenPielaveden Sampo 23.47
M 80 Henkilökohtainen Finaali
1Eino KovanenKumiset 19.42
2Kalle TaskinenKumiset 18.74

Kilpailun yhteistulos
Kilpasarjojen yhteistulos6693.2
Harrastajasarjojen yhteistulos
Lasten sarjojen yhteistulos168.69
Kilpailun kokonaistulos6861.89

Palaa

Vanha talo
Published by Saapasmedia Copyright by Kauniskaari Oy