Suomi Cup 2005 / Finnish Cup 2005
Tilanne yhden osakilpailun jälkeen / Situation after one event Yhteispisteet (1) (2) (3) (4) (5)
Total score 19.3. 22.5. 11.6. 30.7. 6.-7.8.
Naiset Yleinen / Women Open
1. Sari Tirkkonen Rautavaaran Isku 30 30
2. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 24 24
3. Tuija Salonen Ronttoset 20 20
4. Eeva Isokorpi Ronttoset 18 18
5. Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 16 16
6. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 14 14
7. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 12 12
8. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 10 10
9. Kristiina Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 8 8
10. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 6 6
11. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 5 5
12. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 4 4
13. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 3 3
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 30 30
2. Ronttoset 1 24 24
3. Rautavaaran Isku 2 20 20
4. Heinäveden Yleisurheilijat 1 18 18
5. Leppävirran Urheilijat 1 16 16
Miehet Yleinen / Men Open
1. Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 30 30
2. Ari Kantoniemi ESY Sampo 24 24
3. Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 20 20
4. Jari Isokorpi Ronttoset 18 18
5. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 16 16
6. Jarmo Kieleväinen ESY Sampo 14 14
7. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 12 12
8. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 10 10
9. Jari Nuutinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 8 8
10. Jyrki Moilanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 6 6
11. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 5 5
12. Juhana Lyytikäinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 4 4
13. Jorma Paavisto Kumiset 3 3
14. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 2 2
15. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 1 1
16. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 0 0
16. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 0 0
16. Timo Hakola Ronttoset 0 0
16. Jari Heiskanen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0
16. Jyrki Kekola Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0
16. Reijo Keränen ESY Sampo 0 0
16. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0
16. Erkki Leskelä Leppävirran Urheilijat 0 0
16. Einari Moilanen Kumiset 0 0
16. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0
16. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0
16. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0
16. Rolf Ora Heinolan Isku 0 0
16. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 0 0
16. Harri Parviainen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0
16. Pentti Peltonen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0
16. Eero Penttinen Leppävirran Urheilijat 0 0
16. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 0 0
16. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 0 0
16. Hannu Rusanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0
16. Yrjö Rusanen Ronttoset 0 0
16. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 0 0
16. Jarkko Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 0
16. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0
16. Timo Tolppanen Leppävirran Urheilijat 0 0
16. Juha Turunen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0
16. Jouni Viljanen Kumiset 0 0
16. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 0 0
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ristiinan Urheilijat 1 30 30
2. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 24 24
3. ESY Sampo 1 20 20
4. Kumiset 1 18 18
5. Pyhäjärven Leijonat 1 16 16
6. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 14 14
7. Heinäveden Yleisurheilijat 1 12 12
8. Ronttoset 1 10 10
9. Ristiinan Urheilijat 2 8 8
10. Pielaveden Sampo 2 6 6
11. Rautavaaran Isku 1 5 5
12. Leppävirran Urheilijat 1 4 4
13. Pielaveden Sampo 1 3 3
14. Vieskan Virsu 1 2 2
Tytöt 16 / Girls 16
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 30 30
2. Noora Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 24 24
3. Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 20 20
Pojat 16 / Boys 16
1. Riku Pulliainen Joroisten Urheilijat 30 30
2. August Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 24 24
3. Elias Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 20
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 30 30
2. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 24 24
3. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 20 20
Pojat 20 / Boys 20
1. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30 30
2. Mikko Miettinen Rautavaaran Isku 24 24
3. Jani Heikkinen Rautavaaran Isku 20 20
4. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 18 18
Naiset 45 / Women 45
1. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30 30
2. Seija Kohvakka Ristiinan Urheilijat 24 24
3. Valma Hämäläinen SS Kaleva 20 20
4. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 18 18
5. Eine Pärnänen Leppävirran Urheilijat 16 16
6. Sirkka-Liisa Alatarvas Leppävirran Urheilijat 14 14
Miehet 45 / Men 45
1. Jari Isokorpi Ronttoset 30 30
2. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 24 24
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 20 20
4. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 18 18
5. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 16 16
6. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 14 14
7. Yrjö Rusanen Ronttoset 12 12
8. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 10 10
9. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 8 8
10. Timo Hakola Ronttoset 6 6
11. Hannu Myllymaa Kumiset 5 5
12. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 4 4
13. Reijo Keränen ESY Sampo 3 3
14. Hannu Rusanen Ronttoset 2 2
15. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 1 1
16. Tuomo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0
16. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0
16. Paavo Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0
16. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0
16. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 0 0
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 30 30
2. Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 24 24
3. Irma Kuusinen Heinolan Isku 20 20
4. Pirkko Pitkänen Leppävirran Urheilijat 18 18
5. Terttu Brask Leppävirran Urheilijat 16 16
6. Marketta Västi Leppävirran Urheilijat 14 14
Miehet 55 / Men 55
1. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 30 30
2. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 24 24
3. Unto Kohvakka Ristiinan Urheilijat 20 20
4. Esa Kokkonen Ronttoset 18 18
5. Einari Moilanen Kumiset 16 16
6. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 14 14
7. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 12 12
8. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 10 10
9. Kalle Kurtti Korson Kaiku 8 8
10. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 6 6
11. Jorma Hämäläinen Ronttoset 5 5
12. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 4 4
13. Reijo Siiriäinen Ristiinan Urheilijat 3 3
14. Eenok Heinikoski SS Kaleva 2 2
15. Toimi Julkunen Leppävirran Urheilijat 1 1
16. Raimo Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 0 0
16. Teuvo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0
Naiset 65 / Women 65
1. Inkeri Fält Ronttoset 30 30
2. Irene Merjamaa Ronttoset 24 24
3. Aili Nikkinen Leppävirran Urheilijat 20 20
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 30 30
2. Heikki Virolainen Ronttoset 24 24
3. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 20 20
4. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 18 18
5. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 16 16
6. Reino Paavisto Kumiset 14 14
7. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 12 12
8. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 10 10
9. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 8 8
10. Paavo Koivu Kymen Urheiluveteraanit 6 6
11. Kalle Taskinen Kumiset 5 5
12. Ossi Perintö Kymen Urheiluveteraanit 4 4
13. Eino Kovanen Kumiset 3 3