Suomi Cup 2005 / Finnish Cup 2005
Tilanne kolmen osakilpailun jälkeen / Situation after three events Yhteispisteet (1) (2) (3) (4) (5)
Total score 19.3. 22.5. 11.6. 30.7. 6.-7.8.
Naiset Yleinen / Women Open
1. Tuija Salonen Ronttoset 80 20 30 30
2. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 52 12 16 24
3. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 44 24 20 x
4. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 32 14 18 x
5. Sari Tirkkonen Rautavaaran Isku 30 30 x x
6. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 26 6 x 20
7. Asta Savukoski Korson Kaiku 26 x 10 16
8. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 24 x 24 x
9. Eeva Isokorpi Ronttoset 18 18 x x
9. Pihla Kuusijärvi Ristiinan Urheilijat 18 x x 18
11. Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 16 16 x x
12. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 15 3 12 x
13. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 14 x 14 x
13. Mirja Luntinen Ristiinan Urheilijat 14 x x 14
15. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 10 10 x x
16. Kristiina Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 8 8 x x
17. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 5 5 x x
18. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 4 4 x x
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 60 30 30 x
2. Rautavaaran Isku 2 44 20 24 x
3. Ronttoset 1 24 24 x x
4. Heinäveden Yleisurheilijat 1 18 18 x x
5. Leppävirran Urheilijat 1 16 16 x x
Miehet Yleinen / Men Open
1. Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 78 30 24 24
2. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 76 16 30 30
3. Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 34 20 x 14
4. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 34 0 18 16
5. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 31 5 6 20
6. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 26 10 16 x
7. Ari Kantoniemi ESY Sampo 24 24 x x
8. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 20 0 20 x
9. Pentti Peltonen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 18 0 x 18
10. Jari Isokorpi Ronttoset 18 18 x x
11. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 14 0 14 x
12. Jarmo Kieleväinen ESY Sampo 14 14 x x
13. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 14 2 12 x
14. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 12 12 x x
15. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 10 0 10 x
16. Eero Penttinen Leppävirran Urheilijat 8 0 8 x
17. Jari Nuutinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 8 8 x x
18. Jyrki Moilanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 6 6 x x
19. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 5 x 5 x
20. Juhana Lyytikäinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 4 4 x x
20. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 4 x 4 x
22. Jorma Paavisto Kumiset 3 3 x x
23. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 1 1 x x
24. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 0 0 x x
24. Timo Hakola Ronttoset 0 0 x x
24. Jari Heiskanen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x x
24. Jyrki Kekola Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x x
24. Reijo Keränen ESY Sampo 0 0 x x
24. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x x
24. Erkki Leskelä Leppävirran Urheilijat 0 0 x x
24. Einari Moilanen Kumiset 0 0 x x
24. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0 x x
24. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0 x x
24. Rolf Ora Heinolan Isku 0 0 x x
24. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 0 0 x x
24. Harri Parviainen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x x
24. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 0 0 x x
24. Hannu Rusanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x x
24. Yrjö Rusanen Ronttoset 0 0 x x
24. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 0 0 x x
24. Jarkko Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 0 x x
24. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x x
24. Timo Tolppanen Leppävirran Urheilijat 0 0 x x
24. Juha Turunen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x x
24. Jouni Viljanen Kumiset 0 0 x x
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ristiinan Urheilijat 1 84 30 24 30
2. Pielaveden Sampo 1 57 3 30 24
3. Pyhäjärven Leijonat 1 36 16 20 x
4. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 24 24 x x
5. Pielaveden Sampo 2 24 6 18 x
6. ESY Sampo 1 20 20 x x
7. Kumiset 1 18 18 x x
8. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 14 14 x x
9. Heinäveden Yleisurheilijat 1 12 12 x x
10. Ronttoset 1 10 10 x x
11. Ristiinan Urheilijat 2 8 8 x x
12. Rautavaaran Isku 1 5 5 x x
13. Leppävirran Urheilijat 1 4 4 x x
14. Vieskan Virsu 1 2 2 x x
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 30 x 30 x
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 30 30 x x
3. Noora Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 24 24 x x
4. Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 20 20 x x
Pojat 16 / Boys 16
1. Anssi Kuusijärvi Ristiinan Urheilijat 30 x x 30
1. Riku Pulliainen Joroisten Urheilijat 30 30 x x
3. August Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 24 24 x x
4. Elias Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 20 x x
Tytöt 20 / Girls 20
1. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 54 24 30 x
2. Eeva Isokorpi Ronttoset 30 30 x x
3. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 20 20 x x
Pojat 20 / Boys 20
1. Jani Heikkinen Rautavaaran Isku 50 20 30 x
2. Mikko Miettinen Rautavaaran Isku 48 24 24 x
3. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30 30 x x
4. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 18 18 x x
Naiset 45 / Women 45
1. Seija Kohvakka Ristiinan Urheilijat 78 24 30 24
2. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 60 30 x 30
3. Valma Hämäläinen SS Kaleva 20 20 x x
4. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 18 18 x x
5. Eine Pärnänen Leppävirran Urheilijat 16 16 x x
6. Sirkka-Liisa Alatarvas Leppävirran Urheilijat 14 14 x x
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 54 24 30 x
2. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 46 0 16 30
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 40 20 20 x
4. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 32 8 24 x
5. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 32 14 18 x
6. Jari Isokorpi Ronttoset 30 30 x x
7. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 18 18 x x
8. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 16 16 x x
9. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 14 x 14 x
10. Yrjö Rusanen Ronttoset 12 12 x x
11. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 10 10 x x
12. Timo Hakola Ronttoset 6 6 x x
13. Hannu Myllymaa Kumiset 5 5 x x
14. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 4 4 x x
15. Reijo Keränen ESY Sampo 3 3 x x
16. Hannu Rusanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 2 x x
17. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 1 1 x x
18. Tuomo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0 x x
18. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0 x x
18. Paavo Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0 x x
18. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x x
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 90 30 30 30
2. Irma Kuusinen Heinolan Isku 44 20 x 24
3. Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 24 24 x x
3. Martta Koskelo Rautavaaran Isku 24 x 24 x
5. Pirkko Pitkänen Leppävirran Urheilijat 18 18 x x
6. Terttu Brask Leppävirran Urheilijat 16 16 x x
7. Marketta Västi Leppävirran Urheilijat 14 14 x x
Miehet 55 / Men 55
1. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 74 24 20 30
2. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 54 30 x 24
3. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 54 12 30 12
4. Unto Kohvakka Ristiinan Urheilijat 54 20 24 10
5. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 48 10 18 20
6. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 38 4 16 18
7. Reijo Siiriäinen Ristiinan Urheilijat 19 3 x 16
8. Esa Kokkonen Ronttoset 18 18 x x
9. Einari Moilanen Kumiset 16 16 x x
10. Pauli Kosola           Heinolan Isku 14 x x 14
10. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 14 14 x x
12. Kalle Kurtti Korson Kaiku 8 8 x x
13. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 6 6 x x
14. Jorma Hämäläinen Ronttoset 5 5 x x
15. Eenok Heinikoski SS Kaleva 2 2 x x
16. Toimi Julkunen Leppävirran Urheilijat 1 1 x x
17. Raimo Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 0 0 x x
17. Teuvo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0 x x
Naiset 65 / Women 65
1. Inkeri Fält Ronttoset 30 30 x x
2. Irene Merjamaa Ronttoset 24 24 x x
3. Aili Nikkinen Leppävirran Urheilijat 20 20 x x
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 84 30 30 24
2. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 64 20 24 20
3. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 54 16 20 18
4. Olavi Väänänen Ronttoset 30 x x 30
5. Heikki Virolainen Ronttoset 24 24 x x
6. Ossi Perintö Kymen Urheiluveteraanit 20 4 x 16
7. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 18 18 x x
8. Reino Paavisto Kumiset 14 14 x x
9. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 12 12 x x
10. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 10 10 x x
11. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 8 8 x x
12. Paavo Koivu Kymen Urheiluveteraanit 6 6 x x
13. Kalle Taskinen Kumiset 5 5 x x
14. Eino Kovanen Kumiset 3 3 x x