Suomi Cup 2005 / Finnish Cup 2005
Tilanne kahden osakilpailun jälkeen / Situation after two events Yhteispisteet (1) (2) (3) (4) (5)
Total score 19.3. 22.5. 11.6. 30.7. 6.-7.8.
Naiset Yleinen / Women Open
1. Tuija Salonen Ronttoset 50 20 30
2. Merja Heikkinen Rautavaaran Isku 44 24 20
3. Mervi Koskelo Rautavaaran Isku 32 14 18
4. Sari Tirkkonen Rautavaaran Isku 30 30 x
5. Pirjo Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 28 12 16
6. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 24 x 24
7. Eeva Isokorpi Ronttoset 18 18 x
8. Kirsi Koskelo Rautavaaran Isku 16 16 x
9. Virpi Kokkonen Rautavaaran Isku 15 3 12
10. Tiia Koskelo Rautavaaran Isku 14 x 14
11. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 10 10 x
11. Asta Savukoski Korson Kaiku 10 x 10
13. Kristiina Räsänen Heinäveden Yleisurheilijat 8 8 x
14. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 6 6 x
15. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 5 5 x
16. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 4 4 x
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Rautavaaran Isku 1 60 30 30
2. Rautavaaran Isku 2 44 20 24
3. Ronttoset 1 24 24 x
4. Heinäveden Yleisurheilijat 1 18 18 x
5. Leppävirran Urheilijat 1 16 16 x
Miehet Yleinen / Men Open
1. Risto Pekkanen Ristiinan Urheilijat 54 30 24
2. Pasi Kuusinen Heinolan Isku 46 16 30
3. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 26 10 16
4. Ari Kantoniemi ESY Sampo 24 24 x
5. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 20 0 20
6. Tapani Hämäläinen Ristiinan Urheilijat 20 20 x
7. Timo Mykkänen Pielaveden Sampo 18 0 18
8. Jari Isokorpi Ronttoset 18 18 x
9. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 14 0 14
10. Jarmo Kieleväinen ESY Sampo 14 14 x
11. Olli Rosenqvist Pyhäjärven Leijonat 14 2 12
12. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 12 12 x
13. Marko Nironen Ristiinan Urheilijat 11 5 6
14. Jarmo Väisänen Rautavaaran Isku 10 0 10
15. Eero Penttinen Leppävirran Urheilijat 8 0 8
16. Jari Nuutinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 8 8 x
17. Jyrki Moilanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 6 6 x
18. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 5 x 5
19. Juhana Lyytikäinen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 4 4 x
19. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 4 x 4
20. Jorma Paavisto Kumiset 3 3 x
21. Markku Luostarinen Leppävirran Urheilijat 1 1 x
22. Markku Haikara Nivalan Urheilijat 0 0 x
22. Timo Hakola Ronttoset 0 0 x
22. Jari Heiskanen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x
22. Jyrki Kekola Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x
22. Reijo Keränen ESY Sampo 0 0 x
22. Veli-Lauri Konttinen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x
22. Erkki Leskelä Leppävirran Urheilijat 0 0 x
22. Einari Moilanen Kumiset 0 0 x
22. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0 x
22. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0 x
22. Rolf Ora Heinolan Isku 0 0 x
22. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 0 0 x
22. Harri Parviainen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x
22. Pentti Peltonen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x
22. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 0 0 x
22. Hannu Rusanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x
22. Yrjö Rusanen Ronttoset 0 0 x
22. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 0 0 x
22. Jarkko Saaranen Pyhäjärven Leijonat 0 0 x
22. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x
22. Timo Tolppanen Leppävirran Urheilijat 0 0 x
22. Juha Turunen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 0 0 x
22. Jouni Viljanen Kumiset 0 0 x
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ristiinan Urheilijat 1 54 30 24
2. Pyhäjärven Leijonat 1 36 16 20
3. Pielaveden Sampo 1 33 3 30
4. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 24 24 x
5. Pielaveden Sampo 2 24 6 18
6. ESY Sampo 1 20 20 x
7. Kumiset 1 18 18 x
8. Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 1 14 14 x
9. Heinäveden Yleisurheilijat 1 12 12 x
10. Ronttoset 1 10 10 x
11. Ristiinan Urheilijat 2 8 8 x
12. Rautavaaran Isku 1 5 5 x
13. Leppävirran Urheilijat 1 4 4 x
14. Vieskan Virsu 1 2 2 x
Tytöt 16 / Girls 16
1. Mona Koskelo Rautavaaran Isku 30 x 30
1. Virpi Saastamoinen Keiteleen Kunto 30 30 x
3. Noora Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 24 24 x
4. Miia Kuokkanen Leppävirran Urheilijat 20 20 x
Pojat 16 / Boys 16
1. Riku Pulliainen Joroisten Urheilijat 30 30 x
2. August Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 24 24 x
3. Elias Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 20 20 x
Tytöt 20 / Girls 20
1. Satu Korkalainen Leppävirran Urheilijat 54 24 30
2. Eeva Isokorpi Ronttoset 30 30 x
3. Päivi Alatarvas Leppävirran Urheilijat 20 20 x
Pojat 20 / Boys 20
1. Jani Heikkinen Rautavaaran Isku 50 20 30
2. Mikko Miettinen Rautavaaran Isku 48 24 24
3. Vesa Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30 30 x
4. Jari Myllykangas Vieskan Virsu 18 18 x
Naiset 45 / Women 45
1. Seija Kohvakka Ristiinan Urheilijat 54 24 30
2. Marita Malm Heinäveden Yleisurheilijat 30 30 x
3. Valma Hämäläinen SS Kaleva 20 20 x
4. Päivi Simoinen Leppävirran Urheilijat 18 18 x
5. Eine Pärnänen Leppävirran Urheilijat 16 16 x
6. Sirkka-Liisa Alatarvas Leppävirran Urheilijat 14 14 x
Miehet 45 / Men 45
1. Seppo Asikainen Pielaveden Sampo 54 24 30
2. Matti Saaranen Pyhäjärven Leijonat 40 20 20
3. Heikki Mykkänen Pielaveden Sampo 32 8 24
4. Eero Oravainen Pielaveden Sampo 32 14 18
5. Jari Isokorpi Ronttoset 30 30 x
6. Veli Pulliainen Ristiinan Urheilijat 18 18 x
7. Tapani Turkki Ristiinan Urheilijat 16 0 16
8. Jarmo Vuolanen Korson Kaiku 16 16 x
9. Tapani Kananen Pyhäjärven Leijonat 14 x 14
10. Yrjö Rusanen Ronttoset 12 12 x
10. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 12 x 12
12. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 10 x 10
12. Antero Pääkkönen Pielaveden Sampo 10 10 x
14. Timo Hakola Ronttoset 6 6 x
15. Hannu Myllymaa Kumiset 5 5 x
16. Jorma Nyyssönen Leppävirran Urheilijat 4 4 x
17. Reijo Keränen ESY Sampo 3 3 x
18. Hannu Rusanen Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 2 2 x
19. Kari Rytkönen Pielaveden Sampo 1 1 x
20. Tuomo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0 x
20. Matti Moilanen Vieskan Virsu 0 0 x
20. Paavo Mykkänen Pielaveden Sampo 0 0 x
20. Taisto Saukkonen Heinäveden Yleisurheilijat 0 0 x
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 60 30 30
2. Terttu Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 24 24 x
2. Martta Koskelo Rautavaaran Isku 24 x 24
4. Irma Kuusinen Heinolan Isku 20 20 x
5. Pirkko Pitkänen Leppävirran Urheilijat 18 18 x
6. Terttu Brask Leppävirran Urheilijat 16 16 x
7. Marketta Västi Leppävirran Urheilijat 14 14 x
Miehet 55 / Men 55
1. Unto Kohvakka Ristiinan Urheilijat 44 20 24
1. Seppo Lyytikäinen Pielaveden Sampo 44 24 20
3. Alpo Viljamaa Keski-Uudenmaan Heittourheilijat 42 12 30
4. Pauli Tarvainen Korson Kaiku 30 30 x
5. Matti Jääskeläinen Pielaveden Sampo 28 10 18
6. Juhani Tikkanen Pielaveden Sampo 20 4 16
7. Esa Kokkonen Ronttoset 18 18 x
8. Einari Moilanen Kumiset 16 16 x
9. Eero Myllykangas Vieskan Virsu 14 14 x
10. Kalle Kurtti Korson Kaiku 8 8 x
11. Jouko Leino Ristiinan Urheilijat 6 6 x
12. Jorma Hämäläinen Ronttoset 5 5 x
13. Reijo Siiriäinen Ristiinan Urheilijat 3 3 x
14. Eenok Heinikoski SS Kaleva 2 2 x
15. Toimi Julkunen Leppävirran Urheilijat 1 1 x
16. Raimo Kilpeläinen Leppävirran Urheilijat 0 0 x
16. Teuvo Kukkonen Leppävirran Urheilijat 0 0 x
Naiset 65 / Women 65
1. Inkeri Fält Ronttoset 30 30 x
2. Irene Merjamaa Ronttoset 24 24 x
3. Aili Nikkinen Leppävirran Urheilijat 20 20 x
Miehet 65 / Men 65
1. Martti Tukiainen Kumiset 60 30 30
2. Kalle Lehtonen Korson Kaiku 44 20 24
3. Tauno Laitinen Leppävirran Urheilijat 36 16 20
4. Heikki Virolainen Ronttoset 24 24 x
5. Veli Mononen Leppävirran Urheilijat 18 18 x
6. Reino Paavisto Kumiset 14 14 x
7. Pentti Tikkanen Leppävirran Urheilijat 12 12 x
8. Raimo Kärkkäinen Pielaveden Sampo 10 10 x
9. Viljo Ikäheimo Pielaveden Sampo 8 8 x
10. Paavo Koivu Kymen Urheiluveteraanit 6 6 x
11. Kalle Taskinen Kumiset 5 5 x
12. Ossi Perintö Kymen Urheiluveteraanit 4 4 x
13. Eino Kovanen Kumiset 3 3 x