World Cup 3
Narva 4.6.2005
Järjestäjä / Organizer: Viron Saappaanheittoliitto / Estonian Boot-Throwing Association
Naiset Yleinen / Women Open
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 41,60
2. Jaana Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 32,40
3. Gerbel Mikk Pärnu (ei seuraa / no club) 30,10
4. Asta Savukoski Korson Kaiku 24,62
5. Terje Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 23,45
6. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 22,80
7. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 22,60
8. Marika Myllymaa Kumiset 21,25
9. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 19,50
10. Agnes Jung Pärnu (ei seuraa / no club) 16,20
11. Svetlana Mošnikova Narva (ei seuraa / no club) 0,00
11. Natalja Virunen Narva (ei seuraa / no club) 0,00
Naiset Yleinen Joukkue / Women Open Team
1. Sekajoukkue / Mixed team: Suomi 80,40
Eeva Isokorpi 34,53
Marika Myllymaa 21,25
Asta Savukoski 24,62
2. Viljandi (ei seuraa / no club) 77,80
Tiiu Palmiste 22,60
Jaana Väli 32,40
Maie Väli 22,80
3. Pärnu (ei seuraa / no club) 62,42
Agnes Jung 15,51
Terje Kimber 21,81
Gerbel Mikk 25,10
Miehet Yleinen / Men Open
1. Jari Isokorpi Ronttoset 50,85
2. Yrjö Rusanen Ronttoset 42,91
3. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 41,73
4. Toivo Pettinen Pärnu (ei seuraa / no club) 41,07
5. Esa Kokkonen Ronttoset 38,75
6. Olavi Väänänen Ronttoset 38,24
7. Tōnis Kalmu Pärnu (ei seuraa / no club) 37,95
8. Hannu Myllymaa Kumiset 37,91
9. Jorma Klünder Gib Gummi 03 36,75
10. Erki Juurikas Pärnu (ei seuraa / no club) 34,22
11. Raivo Pärast Pärnu (ei seuraa / no club) 34,01
12. Nikolai Kuzmik Narva (ei seuraa / no club) 32,57
13. Aivar Rääts Viljandi (ei seuraa / no club) 32,26
14. Aleksander Mošnikov Narva (ei seuraa / no club) 32,05
15. Ralph Eberhardt Gib Gummi 03 32,04
16. Valeri Luukka Viljandi (ei seuraa / no club) 31,96
17. Toivo Pōldur Pärnu (ei seuraa / no club) 31,77
18. Marek Nurmik Pärnu (ei seuraa / no club) 29,45
19. Sergei Ivanov Pärnu (ei seuraa / no club) 27,90
20. Heiki Jakson Pärnu (ei seuraa / no club) 27,63
21. Ats Laurit Pärnu (ei seuraa / no club) 25,81
22. Olaf Fuhlendorf Gib Gummi 03 25,51
23. Romet Saare Pärnu (ei seuraa / no club) 22,91
24. Roman Ernitz Pärnu (ei seuraa / no club) 22,85
25. Maksim Metkovski Narva (ei seuraa / no club) 21,71
26. Nikolai Mullo Korson Kaiku 19,08
27. Vjatsheslav Dolmatškov Narva (ei seuraa / no club) 10,67
Miehet Yleinen Joukkue / Men Open Team
1. Ronttoset 1 118,32
Jari Isokorpi 46,50
Esa Kokkonen 36,08
Yrjö Rusanen 35,74
2. Sekajoukkue / Mixed club: Suomi - Eesti 108,01
Hannu Myllymaa 35,92
Raivo Pärast 34,01
Olavi Väänänen 38,08
3. Viljandi (ei seuraa / no club) 1 104,74
Leo Lukka 40,52
Valeri Luukka 31,96
Aivar Rääts 32,26
4. Pärnu (ei seuraa / no club) 1 98,66
Sergei Ivanov 27,90
Tōnis Kalmu 37,95
Toivo Pettinen 32,81
5. Gib Gummi 03 1 94,30
Ralph Eberhardt 32,04
Olaf Fuhlendorf 25,51
Jorma Klünder 36,75
6. Pärnu (ei seuraa / no club) 3 91,30
Heiki Jakson 27,63
Erki Juurikas 34,22
Marek Nurmik 29,45
7. Pärnu (ei seuraa / no club) 2 80,49
Ats Laurit 25,81
Toivo Pōldur 31,77
Romet Saare 22,91
Tytöt 12 / Girls 12
1. Anastasija Pšenitšnaja Narva (ei seuraa / no club) 10,11
2. Daša Puntsul Narva (ei seuraa / no club) 9,30
3. Maria Mošnikova Narva (ei seuraa / no club) 7,06
4. Daša Mihailova Narva (ei seuraa / no club) 6,73
5. Janika Semtšišina Narva (ei seuraa / no club) 6,46
6. Veronika Sovaljova Narva (ei seuraa / no club) 5,46
7. Veronika Oja Narva (ei seuraa / no club) 5,39
Pojat 12 / Boys 12
1. Raido Pärast Pärnu (ei seuraa / no club) 17,14
2. Maksim Ivanov Narva (ei seuraa / no club) 16,58
3. Martin Jung Pärnu (ei seuraa / no club) 13,56
4. Ivan Mošnikov Narva (ei seuraa / no club) 12,90
5. Seva Petrov Narva (ei seuraa / no club) 12,85
6. Rostislav Strigunov Narva (ei seuraa / no club) 12,23
7. Vladislav Petrov Narva (ei seuraa / no club) 10,82
8. Vladik Strigunov Narva (ei seuraa / no club) 9,62
9. Ivan Mihailov Narva (ei seuraa / no club) 8,70
10. Artjom Virunen Narva (ei seuraa / no club) 7,33
11. Šaša Maltšišin Narva (ei seuraa / no club) 6,38
12. Wiljam Tüür Pärnu (ei seuraa / no club) 5,40
13. Nikita Virunen Narva (ei seuraa / no club) 4,63
Tytöt 16 / Girls 16
1. Maike Koskelainen Viljandi (ei seuraa / no club) 16,30
Pojat 16 / Boys 16
1. Henri Lohk Viljandi (ei seuraa / no club) 25,38
2. Vitali Belašejev Narva (ei seuraa / no club) 23,71
3. Mairo Koskelainen Viljandi (ei seuraa / no club) 23,60
Tytöt 20 / Girls 20
1. Eeva Isokorpi Ronttoset 37,60
Pojat 20 / Boys 20
1. Tōnis Kalmu Pärnu (ei seuraa / no club) 45,66
2. Toivo Pettinen Pärnu (ei seuraa / no club) 36,11
3. Romet Saare Pärnu (ei seuraa / no club) 34,50
4. Marek Nurmik Pärnu (ei seuraa / no club) 27,40
5. Ats Laurit Pärnu (ei seuraa / no club) 23,81
6. Andrei Bōstrov Narva (ei seuraa / no club) 17,25
Naiset 45 / Women 45
1. Tiiu Palmiste Viljandi (ei seuraa / no club) 22,10
Miehet 45 / Men 45
1. Jari Isokorpi Ronttoset 45,08
2. Hannu Myllymaa Kumiset 40,00
3. Yrjö Rusanen Ronttoset 36,00
4. Esa Roksu Suomi (ei seuraa / no club) 25,37
Naiset 55 / Women 55
1. Asta Savukoski Korson Kaiku 23,67
2. Maie Väli Viljandi (ei seuraa / no club) 22,65
3. Tiiu Kimber Pärnu (ei seuraa / no club) 19,76
4. Valentina Simakova Narva (ei seuraa / no club) 0,00
Miehet 55 / Men 55
1. Esa Kokkonen Ronttoset 35,07
2. Leo Lukka Viljandi (ei seuraa / no club) 39,70
3. Toivo Pōldur Pärnu (ei seuraa / no club) 35,09
Miehet 65 / Men 65
1. Olavi Väänänen Ronttoset 39,20
Naiset 70 / Women 70
1. Ella Mullo Korson Kaiku 13,40
Miehet 70 / Men 70
1. Nikolai Mullo Korson Kaiku 19,19